1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Paket Yapı Grubu’ndan İnşaatçılara Yeni Bir Çözüm!

Paket Yapı Grubu, atıl kalmış inşaatları tamamlayarak sahibine sunmak için bir sistem oluşturdu. Bu sistemin ileriki ayağı ise İstanbul’da bir kayak merkezi kurmaya kadar uzanıyor

Turizm ve inşaat alanında faaliyet gösteren firmaların birleşmesinden meydana gelen Paket Yapı Grubu, özellikle turizm şehirlerinde olmak üzere atıl kalmış binaları alarak onları yeniden işler duruma getirecek bir sistem oluşturdu. Türkiye ve dünyada bir ilk olan sistem hakkında bilgi veren şirketin ortaklarından Bülent Fethi Erel, “Çeşitli sıkıntılardan dolayı tesislerini tamamlayamayanların inşaatını anahtar teslim sahibine teslim ediyoruz ve 25 yıllığına kiralıyoruz. 25 yıllık kiraladığımız yere 1 ile 5 yıl arasında 1 ile 5 milyon dolar bir fiyatı mal sahibine ödüyoruz. Böylece mal sahibi de borçları ile ilgili sorunları halletmiş oluyor. Eğer mal sahibi işletmek istemezse işletmeyi de üstümüze alıyoruz” dedi.

25 YILLIK KİRALIYORUZ

Bu şekilde yaptıkları tesisleri tatil clup üyelerine haftalık dönemler halinde kiraladıklarını anlatan Fethi Erel, “Mal sahibi işletme gelirini ve bizden kira bedelini alıyor. Bize kalan ise bu sistemin çalışmasını sağlayacak olan üyelerin tatilleri için ödedikleri ücretler oluyor. Bu sistemi devre tatil olarak düşünmek mümkün ama tarihe, belirli bir yere bağlı kalınmadan bu sisteme dahil oluyorlar. Yurt içinde istediği yerde ve yurt dışında 90 ülkede tatil yapma imkanı yakalıyorlar” diye konuştu. Dünyada böyle bir ortaklığın bulunmadığını belirten Paket Yapı Grubu ortaklarından Mert Arkan ise, bu sistemle yeni projeler üretmeye başladıklarını, bunlardan bir tanesinin de kayak merkezi olduğunu söyledi. Kayak merkezi için İstanbul’da Kurtköy, Beykoz ve Ömerli’de arazi baktıklarını dile getiren Arkan, “1 km uzunluğunda Kartepe’ye rakip olacak bir kayak merkezi yapacağız” dedi.

İlk işleri kayak merkezi

Paket Yapı Grubu ortaklarından Sedef Özyürek , Türkiye’nin ekonomik istikrarının kendilerine güven verdiği için böyle bir yola çıktıklarını kaydetti. Şuan Türkiye’de yatırım için güven verici bir ortam var. İnsanlar rahat olduğu zaman yatırım ve tatil yapar biz de bunları birleştirmiş olduk. İlk işimiz ise Erendağ kayak tesisleri 1500 yataklı bir tesis. Biz 200 odalık kesimine başlamış durumdayız. 50 milyon dolarlık bir yatırım Erendağ” diye konuştu.

Türkiye/Tülay DUR

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418