1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Osman Gazi Köprüsü Fiyatları Düşürecek

Ramazan ayında açılması planlanan Osman Gazi Köprüsü, denizdeki rekabeti de artırdı.

osman-gazi-koprusu-fiyatlari-dusurecek

İzmir’i İstanbul’a bağlayan Osman Gazi Köprüsü Marmara Denizi’ndeki rekabeti artırdı. Eskihisar- Topçular’da çalışan arabalı vapurların yeni fiyatı belirlenecek. İstanbullines Genel Müdürü Gündüz ‘Yüzde 20 ucuzluk olur’ dedi

Marmara Denizi’ndeki taşımacılıkta rekabetin artması vatandaşın cüzdanını rahatlatıyor. Daha önce sadece İDO’nun yaptığı bu taşımacılık rekabetine Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu BUDO ve İstanbullines da girince hem kalite arttı hem de fiyatlar geriledi. Denizdeki bu rekabete şimdi körfeze yapılan Osman Gazi Köprüsü’de katılmış oldu. Köprünün bu alandaki rekabeti artıracağını söyleyen İstanbullines Genel Müdürü Kemal Gündüz, “Osman Gazi Köprüsü yeni oyuncu, fiyatlar esneyebilir” dedi. Köprünün açılmasını ve bu tür yatırımları olumlu gördüklerini söyleyen Gündüz, “6 dakikalık bir seyahat süresi ve 35 Dolar + KDV binek araç için tek yön fiyatını tüketiciler değerlendirecektir. Körfezi geçmenin maliyeti karayoluyla binek araçlarda 36 TL civarında, İstanbullines feribotları ile gidiş dönüş alınırsa 50 TL ve yeni köprü ile yaklaşık 120 TL olacak. Feribot fiyatlarının köprünün uygulayacağı fiyat politikasına bağlı olmak koşulu ile % 20’lere kadar aşağı yönlü esneyebileceğini düşünüyoruz” diye konuştu 9 yıldır Ambarlı Bandırma hattında olduklarını 3 yıldır da Eskihisar-Tavşanlı hattında çalıştıklarını belirten Gündüz, 45 dakika olan yolculuğu 25 dakikaya indirdiklerini söyledi. Ayrıca ödeme kolaylıkları getirdiklerini belirten Gündüz HGS ile geçiş imkanı ve kredi kartı kullanımının kolaylık sağladığını ifade etti.

KÖPRÜ BAYRAMA HAZIR

İstanbul İzmir arasını 3.5 saate indirecek Gebze- Orhangazi İzmir otoyol projesinin en önemli ayağı olan Osman Gazi Köprü’sü Ramazan Bayramı’na hazırlanıyor. Asfalt çalışmaları bitince köprüden 120 km hızla geçilebilecek. Köprüde asfaltlamadan önce paslanmaya karşı 5 kat boya işlemi uygulanıyor. Toplamda 2 bin 682 metre olan köprüden 6 dakikada geçileek ve 35 dolar + KDV ücret ödenecek.

Eskihisar-Tavşanlı hattında çalışan arabalı vapurlar 25 dakikada karşıya geçiyor.

TRAFİĞE DENİZ ÇÖZÜMÜ

Ambarlı- Bandırma hattı ile İstanbul’dan kamyon trafiğini azalttıklarını belirten Kemal Gündüz, “İstanbullines, 2015 yılında Marmara denizini dikey kesen Ambarlı Bandırma hattında taşıdığı ticari araçlarla toplamda 980 kilometrelik kamyon ve tır trafiğini İstanbul trafiğinden çekti” dedi…

KAYNAK:TAKVİM

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Ege Özlemi İstanbul’da 550 Konut Sattırdı!

Eviya Gayrimenkul, Ege özlemi çekenler için Sancaktepe’de inşa ettiği Ege Boyu projesinde büyük bir başarı …