1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Ordu Ünye’de Arsa Fiyatları Arttı!

Ünyeli müteahhitler, Ordu’nun Ünye ilçesinde arsa fiyatlarının komşu ilçelere göre arttığını açıkladı.

ordu-unyede-arsa-fiyatlari-artti

Ünyeli müteahhitler, ilçedeki arsa fiyatlarının komşu ilçelere göre çok yüksek olduğunu belirtirken, artışların kontrolsüz olduğuna dikkat çektiler.

Ünyeli müteahhit İsmail Öztürk, Ünye’deki arsa fiyatlarının komşu ilçelere göre yüksek olduğunu, bununla birlikte Ordu’nun Büyükşehir olmasıyla birlikte arazilerin bir kısım daha değerlendiğini belirterek, “Bu değerlenme ve fiyat artışı kontrolsüz bir şekilde oluştu” dedi.

İNŞAAT SEKTÖRÜ EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ

Kontrolsüz fiyat artışının inşaat maliyetlerini de arttırdığını ve inşaata bağlı bütün sektörleri etkilediğini vurgulayan Öztürk, inşaat sektörünün ekonominin lokomotifi olduğuna dikkat çekti.

Yeni Ünye Devlet Hastanesi’nin faaliyete geçmesiyle birlikte o bölgedeki arsa fiyatlarının yüzde 100’ün üzerinde arttığını da belirten İsmail Öztürk, “Arsa ile ilgili konular yerel yönetimler ile başlar. Ünye Belediyesi, Ordu Büyükşehir Belediyesi imar planlarımızı dengeli ve düzenli yapmalıdır” diye konuştu. Ünyeli müteahhit İsmail Öztürk, Ünye’de imarlaşma ve arsa fiyatları konusuna dikkat çekti.

ÜNYE’DE ARSA FİYATLARI KOMŞUYA GÖRE PAHALI

Ordu’nun Büyükşehir olmasıyla birlikte Ünye’deki arazilerin bir kısım daha değerlendiğini ifade eden Öztürk, “Bu değerlenme ve fiyat artışı kontrolsüz bir şekilde oluştu” diye konuştu.

İNŞAAT MALİYETLERİNİ ARTIRDI

Kontrolsüz fiyat artışının inşaat maliyetlerini de arttırdığını ve inşaata bağlı bütün sektörleri etkilediğini vurgulayan İsmail Öztürk, “Ünye’mizde konut sektöründe arsa payı komşu ilçelerimize çok yüksek. Bir de Büyükşehir yapılanması ve değişik bölgelere yapılan yatırımlar bunu daha da uçurdu. Vatandaş bu çok yüksek arsa maliyetleri ile çok şey kazandığını düşünmesin. Çünkü maliyetin yükselmesi yine vatandaşa yansıyor. Vatandaş bu bilinçte olmalı” dedi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ordu Giresun Havalimanı Gülyalı’da Arsa Fiyatlarını Uçurdu

Avrupa ve Türkiye’nin deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu Giresun Havalimanı, …