1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Okumaya Dikkat Çekmek İçin Temel Atma Töreninde Kitap Okuttu

Kayseri’de özel bir inşaat firması, yeni projesinin temel atma töreninde davetlilere kitap okutup çeyrek altın dağıttı.

okumaya-dikkat-cekmek-icin-temel-atma-toreninde-kitap-okuttu

Kayseri ve Niğde’de bugüne kadar çok sayıda aileyi ev sahibi yapan Niyazlar Yapı, Kayseri’nin Bünyan ilçesinde yeni bir konut projesi başlattı. 9 blok 200 daireden oluşacak konutların temeli önceki gün düzenlenen törenle atıldı. Temel atma töreninde yapılan bir etkinlik dikkat çekti. Törende müzik yerine kitap okuma programı düzenlendi. Firma Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Niyazioğlu, tören öncesi davetlilere değişik konuları içeren kitaplar dağıttırdı.

Kitap okumanın önemine vurgu yapan Niyazioğlu, firma olarak ofis ve şantiyelerde işe kitap okuyarak başladıklarını söyledi. Bu geleneği temel atma törenine de taşımayı düşündüğünü anlatan Niyazioğlu, “Çalışanlarımız her gün yaklaşık 1 saat kitap okuyor. Yeni projemizin temelini de sizlerle birlikte kitap okuyarak atmak istedik. Gelişmiş toplumlar düzeyine ancak çok okuyarak ulaşabiliriz.” dedi.

Açıklamanın ardından davetliler, tören başında aldıkları kitapları 7 dakika süreyle okudu. Bu sürenin sonunda davetliler arasında yapılan çekilişle 7 kişiye de çeyrek altın hediye edildi.

Tören, kurban kesilmesi ve temele ilk harcın konulmasıyla sona erdi.
Kaynak: CHA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Kayseri’nin İlk AVM-Otel Konsepti Açılıyor

Bir alışveriş merkezinden beklenen her şeyi müşterilerine sunmayı amaçlayan BYZ GARAGE AVM, Kayseri’nin en büyük …