1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Nihat İzsiz: Sektör Depremle Kalite Kazandı

Delta Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat İzsiz, Yapı denetim, kalite standardını yukarılara çekti. Artık insanlar da hayallerindeki projeleri üreten firmaları tercih ediyor dedi.

Nihat İzsiz, Nihat İzsiz, Sektör depremle kalite kazandı, deprem, delta şirketler

1999 depreminin inşaat sektörüne kalite ve standart getirdiğini belirten Delta Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat İzsiz, “Yapı denetim, kalite standardını yukarılara çekti. Artık insanlar da hayallerindeki projeleri üreten firmaları tercih ediyor” dedi.

İnşaat sektörünün 1999 depreminden önce kendi içinde bile itibar gören bir sektör olmadığını, bu yönde sıkıntılar yaşandığını belirten Delta Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat İzsiz, “1999 depremi sonrasında gerek yapı denetimin gelmesi, gerekse kalitenin ortaya çıkmasıyla çok nitelikli projeler yapılmaya başlandı. Hem yapıların sağlam ve güvenli olmasına, hem de estetik bir biçim getirilmesine özen gösterildi. Bu nitelikli projeler, bizim ürettiğimiz projelerin de zaman içinde ivme kazanmasını sağladı. Bizim bölgemiz tamamen özerk bir bölge. Üç tarafı sanayi bölgesi, yeşil alan, otopark problemi olmayan, E-5’in hemen kenarında bir bölge. Kısacası çok nitelikli bir lokasyonda, çok nitelikli bir proje üretiyoruz. Elbetteki Avrupa’nın ve dünyanın yaşadığı ekonomik krizden biz de etkileniyoruz, ortadaki rakamların yüzde 100 gerçekliğinin olmadığını işin ticari boyutundan biz de biliyoruz. Ama, son dönemde nitelikli konut projeleri ve inşaat projelerinin önünü açan bir siyasi iktidar yapısı söz konusu. Eskiden 4-5 binlik konut projelerini sadece devlet söyleyebilirdi. Ama bugün nice inşaat şirketleri bu rakamlarda projelerle yola çıkabiliyorlar. Tabi, bu girişimciliğin temelinde ise gerek Avrupalı gerekse Ortadoğu’lu işadamları için Türkiye’nin çekim merkezi olarak lanse edilme gerçeğini unutmayalım” dedi.

Beylikdüzü’nde müthiş bir lokasyonda, 434 konutluk müthiş bir rezidans projesi yükseliyor. Delta Şirketler Grubu’nun gerek yatırım, gerekse yaşam alanı olarak kullanabileceğiniz Delta Towers 2 Rezidans Projesi’nde hayallerinizi süsleyen tüm unsurlar bulunuyor. Sağlamlığıyla, radye temeliyle, havuzlarıyla, Türk hamamı ve saunasıyla, spor salonuyla, vitamin barıyla, teras alanıyla, kafetaryasıyla, otopark, lobi ve vale hizmetleriyle 5 yıldızlı bir yaşam alanını sunan proje, E-5’e yakınlığıyla, üç tarafı sanayi bölgesi ve bir tarafı sayfiye alanıyla sizlere düşlediğiniz bir yaşamın pencerelerini açıyor.

Nihat İzsiz, Nihat İzsiz, Sektör depremle kalite kazandı, deprem, delta şirketler

Delta Şirketler Grubu’nun 1998 yılında kurulduğunu, emlak pazarlama, mobilya ve yapı sektöründe faaliyet göstermeye başladığını, rezidans tarzında yapılar inşa ederek kurumsal ve markalaşma çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Nihat İzsiz, “Genel merkezimiz Beylikdüzü’nde Skyport Rezidans’ın üzerinde faaliyet gösteriyor. İnşaat sektörü Türkiye’nin lokomotifi. Biz de sektörde markamızla ve marka konseptimizle çok nitelikli projeler üretmeye devam ediyoruz. Bu konuda yaptığımız ve teslim ettiğimiz projelerimiz, bizim bu noktada itibarımız ve gurur vesilemiz olmuştur” diye konuştu.

Özellikle rezidansa yönelmelerindeki formülün, büyükşehirin gerçeklerinden kaynaklandığını belirten İzsiz, “İnsanların tercihi bu yönde. Zira karı-koca olarak çalışan insanlarımız, hafta sonlarında bir spor merkezine, bir havuza bile gidemiyorlar. Biz de bu projelerin tamamını içinde barındıran rezidans çalışmalarımızla, herkesin ihtiyacını giderecek yaşam alanları inşa ediyoruz” dedi.

Nihat İzsiz, Nihat İzsiz, Sektör depremle kalite kazandı, deprem, delta şirketler

Delta Towers 2’nin öncelikle 155 cm’lik radye temeliyle her türlü deprem riskine karşı sağlamlık bağlamında hazırlandığını, bunun yanında görsel olarak tüm özelliklerinin, projenin nitelikleri bağlamında tüm unsurlarının bitirildiğini kaydeden İzsiz, “Havuz, sıcak-soğuk, sauna, Türk hamam, spor salonu, vitamin bar, teras alanı, kafetarya, otopark, lobi ve vale hizmetlerimizle dört dörtlük bir hizmeti sunuyoruz. Şu anda 434 konutluk ve 8 dükkanlık projemizi 28 Şubat’a yetiştirmeye çalışıyoruz. Zaman konusunda çok titiz bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Bu noktada daha önceki projelerimizde taahhüt ettiğimiz tarihlerde, hatta daha önce teslim ettiğimiz konutlarımız, bu konutların sahipleri bizim için takdirlerini söyleyeceklerdir. Delta Şirketler Grubu, nitelikli projeleriyle, bu projelerin nitelikli yönleriyle ve marka konseptiyle kendisini ispatlamış ve bunu ispatlamaya devam eden bir firmadır” açıklamasını yaptı.

Haber7

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Pandemi ve Deprem Bodrum’da Ev Kiralarını 2 Katına Çıkardı

Muğla’nın turizm cenneti ilçesi Bodrum’da corona virüs salgını ve deprem korkusu yaşayanların büyükşehirlerden kaçarak ilçeye …