1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Emlak Konut’tan Sektör Battı Diyenlere Cevap!

Gayrımenkul sektörünün sıkıntıya girdiği yönündeki söylentilere Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, karşı çıktı.

Akyapı İnşaat, Bahçetepe İstanbul, Bahçetepe İstanbul projesi, Bahçetepe Projesi, emlak konut gyo, gayrimenkul sektörü, Makro-Akyapı Ortak Girişimi

Kurum, bu yöndeki iddialara, “Son 10 günde 2 bin konut sattık. Bunun da parasal değeri yaklaşık 800 milyon.” diyerek karşılık verdi.

Makro İnşaat ve Akyapı İnşaat’ın Emlak Konut GYO ile birlikte Başakşehir’de inşa edeceği Bahçetepe İstanbul projesinin tanıtımı yapıldı. Toplantıda Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan ve Akyapı İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı Mahmut Asmalı proje hakkında bilgi verdi.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Kurum, toplantıda yaptığı konuşmada, gayrımenkul sektörünün sıkıntıya düştüğü, şirketlerin zor durumda olduğu yönündeki söylentilere karşılık verdi. Kurum, “Gayrımenkul sektörünün battığı, arz fazlasının olduğu, müteahhit firmaların sıkıntıya girdiği söylentilerinin arttığı bugünlerde, 10 günde 2.000 konut sattık. Bu hem ülkemize olan güven, bu yerli yatırımcı değil, ortadoğudan, yakın avrupadan gelen lansmanda alan yatırımcılar var. Maslak ve bu projeden.. Bunun da parasal değeri yaklaşık 800 milyon.” diye konuştu.

Aynı zamanda Makro-Akyapı Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanlığını yürüten Ercan Uyan da önce Makro inşaat hakkında bilgi verdi. Yaptıkları toplam yatırım tutarının 613 milyon TL’yi bulduğunu vurgulayan Uyan, “Elimizdeki projelerle birlikte toplam iş hacmimiz 1 milyar 790 milyon TL.” dedi.

Akyapı İnşaat hakkında bilgi veren şirketin Yönetim Kurulu Eş Başkanı Mahmut Asmalı da 340 milyon TL + KDV taahhüt yapımını üstlenmiş durumda olduklarını belirterek, “2011 itibarıyla ciromuz 170 milyon, 2012’de de 200 milyon +KDV ciro hedefimiz var.” şeklinde konuştu.

Makro-Akyapı Ortak Girişimi’nin Başakşehir’de inşa edeceği Bahçetepe İstanbul Projesi’nde 16 blokta 1.476 konut bulunuyor. Projeni önemli özelliklerinden birisini, her daireye ortalama 40 metrekare büyüklüğünde bahçe tahsis edilmesi oluşturuyor. Daire teslimleri 2014’ün ilk yarısından itibaren başlayacak. 1+1’den 5+1’e kadar uzanan yelpazedeki konutların büyüklüğü 62 metrekare ile 247 metrekare arasında değişiyor.

CİHAN

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

GYODER: 2019’un Son Çeyreği 7 Yılın En İyi Dönemi

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin (GYODER), raporuna göre geçen yılın son çeyreğinde gerçekleşen 483 …