1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Murat Goldştayn: “Herkesin Gayrimenkul Danışmanı Olmalı”

RE/MAX Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Murat Goldştayn, son yıllarda, Türkiye’deki RE/MAX gayrimenkul danışmanlarının olağanüstü bir satış grafiği yakaladığını söylüyor…

remaks gayrimenkul, remax franchise, remax gayrimenkul danışmanlığı, remax murat goldştayn, remax satış grafiği

Gayrimenkul sektörünün kazandığı ivme emlak sektörüne olan ilgiyi artırdı. Dünyada 89 ülkede 6 bin 500 ofis, Türkiye’de ise 225 ofisiyle faaliyet gösteren RE/MAX, Türkiye’de 15’inci yılını kutluyor. RE/MAX Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Murat Goldştayn, kendi vizyonlarını ‘ileride her ailenin bir gayrimenkul danışmanı olması’ şeklinde tanımlıyor.

Önümüzdeki 10 yıl içerisinde hedeflerinin 600 franchise ofis ve 10 bin gayrimenkul danışmanından oluşan bir camiaya ulaşmak olduğunu belirten Goldştayn, sorularımızı şöyle yanıtladı:

Öncelikle RE/MAX’in bugün global anlamda ulaştığı büyüklüğü ve Türkiye’nin bu yapılanma içerisindeki ye¬ri hakkında bilgi verir misiniz?

RE/MAX, 1973 yılında ABD’nin Colorado eyaletinde bulunan Denver şehrinde kurulmuş, yaklaşık 40 yıllık bir firma. RE/MAX’in en önemli özelliklerinden biri, büyümesini kendi işini kurmayı hedefleyen girişimcilerle ve franchise sistemi sayesinde başarmış olması. Bugün RE/MAX 89 ülkede yaklaşık 6 bin 500 ofis ve 90 bin gayrimenkul danışmanı ile faaliyet gösteriyor. Türkiye’de ise RE/MAX’İ 1997 yılında kurduk.

Türkiye’ye yönelik hedefleriniz nedir?

RE/MAX Türkiye olarak vizyonumuzu ‘ileride her ailenin bir gayrimenkul danışmanı olması’ şeklinde tanımlıyoruz. Aynen herkesin birer aile hekimi, ticaret yapanların birer mali müşaviri olması gerektiği gibi, ailelerin de birer gayrimenkul danışmanıyla çalışmayı benimsemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Önümüzdeki 10 yıl içindeki hedefimiz 600 franchise ofis ve 10 bin gayrimenkul danışmanından ulaşan bir camia olmak.

Franchisingin emlak sektörüne kattığı ivme nedir?

Aslında Türkiye’de gayrimenkul sektörü sürekli gelişiyor, rakamlar hep yukarı doğru gidiyor. Tapu verilerine göre geçen yıl Türkiye’de iki milyona yakın gayrimenkul işlemi gerçekleşti. Bu rakam, büyük ölçüde bireyler arasında, yani herhangi bir gayrimenkul profesyonelinin yardımı olmaksızın yapılan işlemlerden oluşuyor. O yüzden, sektörde profesyonelliğe önem veren, eğitimli, müşteri memnuniyeti prensipleri çerçevesinde hareket eden girişimcilere çok ihtiyaç var. Böyle bir yapı ise ancak franchise sistemi sayesinde kurulabiliyor.

Global bir marka olmanız Türk girişimcilere nasıl bir sinerji katıyor?

Türkiye’deki bir RE/MAX ofis sahibi, örneğin, ABD’de, Kanada’da veya Portekiz’deki başarılı bir RE/MAX ofis sahibinin başanmn sırlarına kolayca ulaşabiliyor. Bu bilgi paylaşımını, sürekli düzenlediğimiz şirket içi toplantıları, konferanslar ve eğitim seminerleri ile mümkün hale getiriyoruz. Ayrıca şu anda Türkiye’deki RE/MAX’liler içinde de olağanüstü satış ve gelir hedeflerine ulaşmış olanlar var.

Ekonomist

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418