1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

MİS Holding Yatırıma Davet Ediyor!

MİS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Demirbağ, Elazığ’ın kişi başı mevduat sahipliğinde yıllardır Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri olduğunu belirterek, mevduat sahiplerini yatırıma, üretime ve istihdama davet etti.

mis-holding-yatirima-davet-ediyor

Elazığ’a geniş çaplı yaşam kompleksi MİSLAND’ı kazandıran MİS HOLDİNG, MİSLAND Alışveriş Merkezi’nin de üzerinde bulunduğu araziyi belediyeden ayrı parseller haline getirerek boş olan parseli bağımsız şekilde yeni projelere açtı.

Yeni Yatırıma Açılan Bağımsız Arsanın Toplam Büyüklüğü 27 Dönüm!

Parselasyonu yapılan bağımsız arsanın toplam büyüklüğünün 27 dönüm olduğuna işaret eden MİS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Demirbağ, bu büyüklükte bir arazinin birçok büyük proje için uygun olduğunu belirtti. MİSLAND’ın makro projesinde de iş merkezi, 5 yıldızlı otel, ofisler, yurt ve rezidans olarak projelendirilen arazinin bu amaçla ele alınabileceğini ve alışveriş merkezi bağlantısı yapılarak, büyük şehirlerdeki kompleks projeleri aratmayacağını belirten Demirbağ; “Bunların dışında makro projeyle uyumlu birçok yatırım için değerlendirilebilecek, bağımsız kıymetli bir arsa üretmiş olduk. İlimizde sık sık arsa yok diye tekrar edenlere de sesleniyorum, Elazığ’ın ihtiyaçlarını karşılayacak birçok yatırımı burada Elazığlı yatırımcılarla birlikte ele alabiliriz. Gerekirse satabiliriz de. Yeter ki yatırımcı olsun. Elazığ’a benim gibi heyecanlı ve cesur yatırımcılar lazım, dedikodu üretenler değil iş ve istihdam üretenler lazım.” dedi.

Hükümet Faizleri Geri Çekti. Gittikçe Yatırım Ortamları İyileştiriliyor!

Özellikle faiz getirilerinin düşmesi ile mevduat sahiplerinin reel yatırımlara yönelmesi gerektiğine dikkat çeken MİS HOLDİNG Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Demirbağ; ” Hükümet faizleri aşağı çekti. Gittikçe yatırım ortamları iyileştiriliyor. Uzun vadeli enflasyon miktarında krediler bulunabiliyor. Bunları çok akılcı değerlendirmek gerekir. Elazığ, nüfusuna oranla Türkiye’nin en fazla mevduata sahip olan öncelikli ve özellikli iller konumundadır. Elazığ’da bankalarda bulunan mevduatların tutarı 1.836 milyon TL. civarındadır. Bunun sadece çeyreği olan 500 Milyon TL Elazığ’ı koşturmaya yeter ve artar. Elazığlı yatırımcılar ve mevduat sahiplerinin düşük mevduat oranlarıyla paralarını bankada tutmak yerine, MİSLAND gibi veya yeni parselasyonda oluşacak projeler gibi ilimizde ihtiyaç olan ve para kazanacakları bir yatırıma dahil olmaları halinde, sadece gelecek vadeden bir yatırım yapmayacak, aynı zamanda şehrin de kalkınmasına etki edecektir. Mevduatların işe akması halinde Elazığ daha kısa sürede gelişerek ve nitelikli nüfus göçünü önleyecektir. Bu konular çok önemlidir çünkü yeni göçler alarak büyür ve daha kısa zamanda büyükşehir haline gelir ve işsizlik sorunu da büyük ölçüde çözülmüş olur” dedi.

Kaynak: Emlakofis

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Yeni Dönem Yatırımcıya Güven Verecek Mi?

“Yatırım” kelimesini “inşaat” olarak algılamaya devam ettiğimiz sürece bu ülkede ne büyüme istediğimiz rakamlara ulaşır, …