1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Maslak Konut Piyasası Ne Durumda?

İstanbul’un Şişli ilçesinde yer alan Maslak mahallesinde emlak fiyatlarını etkileyen olumlu ve olumsuz faktörler açıklandı.

istanbul maslak gayrimenkul piyasası, maslak emlak piyasası, maslak şişli, maslak şişli gayrimenkul pazarı, şişli maslak konutlar

1980’lerde ilçe sınırları içindeki tüm yerleşim yerleri kentsel alana katılan Şişli ilçesinden İstanbul’un her iki yakasını da birbirine bağlayan köprüler geçiyor. Boğaziçi Köprüsü’nden Beşiktaş ilçesine çıkan O-1 Otoyolu, Mecidiyeköy’ü bir viyadükle geçtikten sonra Kağıthane ilçesine giriyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden gelen 0-2 otoyolu Sarıyer ve Beşiktaş ilçeleri sınırları içinden geçtikten sonra Şişli ilçesi sınırlarına giriyor.

Şişli ilçesi hızla değişim içindeki 21. yüzyıl İstanbul’unun hatta Türkiye ekonomisinin iş ve finans merkezi olma durumunda.

Şişli-Mecidiyeköy-Esentepe, Levent-Maslak aksanında uzanan Büyükdere Caddesi üzerinde ve çevresindeki bölge Türk finans sektörünün kalbi durumuna geldi.

2. derece deprem kuşağı içinde yer alan Şişli, genel olarak sağlam zemin olarak nitelendirilen Trakya formasyonunun Küçükköy Kumtaşı grubunun içinde kalıyor.

Şişli’de gayrimenkulun değerine etki eden özet faktörler ise;

Olumlu faktörler:
– Konumu
– Ulaşım rahatlığı
– Bölgenin yüksek ticari potanbsiyeli
– TEM Otoyolu’na yakın olması
– Bölgeye her geçen gün nitelikli konutlara olan talebin artması
– Proje için yasal izinlerin alınmış olması
– Proje bünyesindeki sosyal aktiviteler
– Teknik altyapı

Olumsuz faktörler:
– Projenin kaba inşaatına henüz başlanılamamış olması
– Global ekonomik kriz nedeniyle gayrimenkule olan ilginin azalmış olması

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418