1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Dünyada En Çok Milyonerin Bulunduğu Bölge!

Şinhua ajansının 2012 Asya Pasifik Varlık Raporuna dayandırarak verdiği haber göre Dünyada en çok milyonerin bulunduğu bölge şöyle:

Asya Pasifik bölgesinde yüksek gelir seviyesine sahip kişilerin (HNWI) sayısının ilk kez 3,37 milyona ulaştığı, dünyada en çok milyoner yaşayan bölge konumuna geldiği bildirildi.

Şinhua ajansının 2012 Asya Pasifik Varlık Raporuna dayandırarak verdiği haberde, bölgenin HNWI nüfusunun Kuzey Amerika’yı ilk kez geçmesinde, 2011 yılında Asya-Pasifik bölgesinin gayri safi yurtiçi hasılasının sağlıklı bir şekilde büyümesinin ve girişimciler için güçlü bir merkez olmasının büyük etkisi olduğu belirtildi.

Raporda, birincil ikametgahı, koleksiyon, sarf malzemeleri ve dayanıklı tüketim malları hariç, 1 milyon dolarlık ya da daha fazla yatırım yapabilecek menkul kıymetleri olanlar HNWI kapsamında değerlendirildi.

Asya Pasifik Bölgesinin HNWI nüfusunun artışının sürekli ama düzensiz olduğunun belirtildiği raporda, Tayland’ın güçlü bir büyümeyle yüzde 12,8, Endonezya’nın yüzde 8,2, Çin’in ana kesiminde yüzde 5,2, Japonya’da yüzde 4,8 oldu.

Bölgedeki HNWI nüfusunun artmasında öncü konumunda bulunan Hindistan ve Hong Kong’ta ise yüzde 18 civarında düşüş görüldüğü kaydedildi.

Asya Pasifik hattındaki HNWI nüfusunun artışının Singapur ve Hong Kong’un büyümesine katkı yaptığı belirtilen raporda, Singapur ve Hong Kong’un dilsel ve kültürel uyumluluk ve çeşitliliğinin, şeffaf yönetimlerinin olmasının bu durumda etkili olduğu savunuldu.

”Capgemini ve RBC Varlık Yönetimi” tarafından hazırlanan Asya Pasifik Varlık Raporunun bu yıl yedincisi hazırlanıyor. Rapor, bölgede 10 ülke ve bölge üzerine yoğunlaşıyor. Bu ülkeler, Avustralya, Çin’in ana kesimi, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Tayland, Japonya, Singapur, Güney Kore ve Tayvan.

Rapora göre Japonya hariç, Asya-Pasifik ekonomisinin Çin ve Hindistan’ın önderliğinde 2012 yılında yüzde 6,1, 2013’de yüzde 6,6 büyüyeceği tahmin ediliyor.

Kaynak: AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418