1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Ataşehir’e Bülent Ecevit Parkı Yapılıyor!

Yeni kurduğu parklara Deniz Gezmiş, Nazım Hikmet ve İsmet İnönü isimlerini veren Ataşehir Belediyesi, Barbaros Mahallesi’nde açacağı yeni bir parka da Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit’in ismini verecek

ataşehir belediyesi, ataşehir parkları, bülent ecevit parkı, bülent ecevit parkı ataşehir

Daha yeşil bir Ataşehir için çalışmalarını sürdüren Ataşehir Belediyesi, ilçeye yeşil alan kazandırmaya devam ediyor. Ataşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Barbaros Mahallesi’nde yapılan yeni parka Türkiye Cumhuriyeti’nin eski başbakanlarından Bülent Ecevit adı verilecek.

Yaklaşık 8 bin metrekarelik bir alana yapılan parkta; basketbol sahaları, mini futbol sahası, gölet ve şelaleler, yer satrancı, çocuk oyun alanları, spor alanları, koşu parkuru, dinlenme alanları, meydanlar, duvar banklar, çardak ve yürüyüş yolları yer alıyor.

Açılışının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na yetiştirilmesi planlanan parkta, çalışmalar aralıksız sürüyor.

Mahallelerde peysaj ve ağaçlandırma işleri devam ediyor
Ataşehir Belediyesi mahallelerde ağaçlandırma ve peysaj çalışmaları ile yeşil alanları da arttırıyor. Peysaj çalışmaları yapılan bölgelerde halkın rahatlıkla spor yapabilmesi için spor alanları ve oturma grupları oluşturuluyor. Ayrıca park ve bahçelerin bakım ve yenileme çalışmaları da devam ediyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418