1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Mardav Grup, Yalıtımın İlk Ayağına Kars İle Başladı!

Yapı Sektörüne, Mardav, Kalekim ve Dow Chemical tarafından armağan edilen Blue’ Safe Mavi Kale, enerji tasarrufuna dikkat çekmek için yürüttüğü Türkiye’yi Mantoluyoruz kampanyasının eğitim ayağını başlattı

Kışın kapıda olduğu şu günlerde, Türkiye’nin en soğuk ili olan Kars’ta başlayan eğitimler başarıyla tamamlandı. Kars’ın merkez halk eğitim merkezinde gerçekleşen eğitimde Mardav Grup Ürün Müdürü Gülçin Düşüt’ün verdiği bilgiler Kars halkı tarafından ilgiyle izlendi. Sunumda enerji tasarrufu konusunda bireysel olarak yapılabileceklerin yanı sıra, bunlardan biri olan yalıtımın avantajları, ve doğru yalıtım kuralları gibi günlük bilgiler verildi. 150 kişinin katıldığı eğitimlere özellikle kadınların ilgisi büyüktü. .

Tüm dünyada gittikçe önem kazanan enerji tasarrufu ile küresel ısınmaya karşı önlem alınması konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan Blue’Safe Mavi Kale, Türkiyenin farklı bölgelerinden 5 tarihi yapıyı seçmişti. Proje kapsamında yer alan İstanbul, Ankara, İzmir ve Trabzon’un yanı sıra Kars’tan da 12 Havari Kilisesi (Kümbet Camii) sembolik olarak mantolanmıştı. Seçilen yapılar moda tasarımcısı Ümit Ünal’ın özel tasarımlarıyla ‘manto’ giymişti.

Projenin bilgilendirme, bilinçlendirme ayağındaki eğitimler bundan sonra İzmir, Trabzon, İstanbul, Ankara illerinde devam edecek. Uzun vadede tüm Türkiye’ye ulaşmayı planlayan Blue’Safe Mavi Kale 2011 içinde 2.000 kişiye eğitim vermeyi hedefliyor.

2011’de de devam edecek projede amaç, tüm Türkiye’yi Mantolamak…

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Binalarda Isınmada Yapılan Enerji Tasarrufu

Enerji tasarrufu, üretimde, konforumuzda ve iş gücümüzde herhangi bir azalma olmadan enerjiyi verimli kullanmak, israf …