1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Malatya’da Yıkılan Caminin Yanında Yenisi Yapılacak!

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Hollandalı ACT firmasına satılan hal arazisi içinde yıkılan camiyle ilgili olarak, “Hemen yanında büyük bir cami yapılacak, yeri hazır. Araştırmadan iddialarda bulunulması yanlış. İbadetle ilgili olmayanların camiyle ilgilenmesi ayrıca ilginç.” dedi.

Ahmet Çakır, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin ‘Malatya’da bir cami rant için yıkıldı’ iddialarını cevap verdi. İnce’nin cami hassasiyetinin samimi olmadığını belirten Çakır, yıkılan ibadethanenin çok yakınında daha büyük bir cami yapılması için arazi hazırladıklarını belirtti.

“ONLARIN NE KADAR CAMİYE GİTTİĞİNİ MERAK EDİYORUM”
Araştırılmadan birtakım iddialarda bulunulmaması gerektiğine işaret eden Çakır, “İncenin tavrını samimi bulmuyorum. Samimi bulmadığım için cevap verilebilir de bulmuyorum. Cami konusunda şov yapıldığını görüyorum. Onların ne kadar camiye gittiğini merak ediyorum. Cami nedir, mescit nedir onu biliyorlar mı merak ediyorum. Ancak burası daha öncesi bir firmaya satılan alan içerisindeydi. Bundan dolayı da buranın yıkılması gerekiyordu. Hemen ona yakın bir yerde, aynı alan içinde biz belediye olarak bir ibadethane yeri ayırdık. Burada bir cami yapılacak. Biz burada bir hayırseverin cami yapmasını bekliyoruz. Biz de her türlü katkıyı sağlayacağız. Buraya bir cami yapılacak. Ama bu cami konusu bizim özel kutsal konudur. Bunun üzerinden siyaset yapılmasını doğru bulmuyorum. Çok samimi bir şey değil. Oradaki caminin çok daha büyüğünün yapılması için yer ayrıldı. Eski cami buradaki hal binasına ve haldeki esnafa yönelik bir küçük cami idi. Halin kaldırılması ile o yapı da alanın ortasındaydı. Ama hemen yanıbaşında yer tahsisi yapıldı. Yeni cami yapılacak. CHP’nin cami merakının olmasını da ilginç buluyorum.” şeklinde konuştu.

İçinde hal binası, cami, ve belediyeye ait idari yapıların bulunduğu Uçbağlar mahallesindeki 34 bin 089 metrekarelik arazi 2008 yılında Hollanda merkezli ACT Gayrimenkul, Geliştirme, Yatırım, İnşaat Ticaret A.Ş Şirketi’ne 52,5 Milyon YTL’ye satılmıştı. Araziyi satın alan firma, alan içinde bulunan hal binası, idari yapılar ile sadece buradaki çalışanlara hizmet veren camiyi yıkmıştı.

Türkiye

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Anadolu ile Demiryolu Bağlantısı Kesiliyor!

TCDD, 1 Ocak’tan itibaren, YHT çalışmaları nedeniyle Köseköy-Gebze kesiminde 10.00 ile 15.00 saatleri arasında trenlerin …