1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Kusursuz Daire Planı Aranıyor, Bulunamadı!

Merhaba,

Kiralık yeni ev arayışı içinde olduğumdan son günlerde birçok yeni bina geziyorum.Feng shui’ye meraklı olduğum için evlerin ve tabii binaların planları benim için çok önemli.Bu süreçte neredeyse gezdiğim hiçbir evin beklentilerimi karşılamadığını belirtmek istiyorum.Daire planının toplamda ve odaların tek tek düzgün bir dikdörtgen veya kare şekli tamamlaması çok önemlidir.Banyonun evin merkezine yerleşmemiş olması gerekir.Kapıların ve pencerelerin oranı ,bol miktarda doğal ışık alması önemlidir vb… gibi birçok detay var.Tabii ki feng shuiye uygun bir mimarlık beklemiyoruz ama en azından bir fikir edinmek üzere feng shuinin temel ilkelerini kullanmalarının mimarların hem kişisel kariyerlerine hem de o projelerde oturanların huzuruna olumlu birçok etkisi olacağına inanıyorum.Elbette her feng shui sorununun bir çözümü vardır ama hiçbir çözüm kusursuz planlanmış bir ev kadar etkili olamaz.

Grupta birçok mimar ve inşaat mühendisi olduğu için sıradan sade bir vatandaş olarak düşüncelerimi dile getirmek istedim.Size işinizi öğretmek gibi asla değil ,içinde oturacak insanların mutluluğu,sağlığı hatta ilişkilerinin devamı ve mali durumlarının gelişiminde oturulan evlerin planlarının ne kadar önemli olduğunu bilen ve deneyimlemiş biri olarak paylaşmak istedim.Dilerim anlayışla karşılanır.Mimarinin teknik bir iş olduğu kadar sanatsal yanı olduğunu gözönüne alırsak, bir ilham kaynağı olarak feng shui sizi bekliyor olabilir.

Selamlar ve saygılar,
Elif Güneş Gökçe

http://yakutdisticaret.com/
http://dokmedemir.blogspot.com

Editörün Notu: Değerli Elif Hanım’a yazısını sitemizde paylaşmamıza izin verdiği için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Hafif Çelik Yapıların Yıldızı COVID-19 Sürecinde Bir Kez Daha Parladı!

Düşük ağırlığına kıyasla yüksek mukavemeti, yanmazlık özelliği, ama hepsinden de öte hızlı ve kolay montaj …