1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Kültür Turları Turizmin Vazgeçilmezi Haline Geldi!

Kültür turlarında fiyatların ulaşılabilir olması turlara ilgiyi artırıyor. Eylül ayının gözde turları ise GAP turları, Kapadokya ve Batı Karadeniz!

Anı Tur, bamtur, ets, gap türkiye, gap turu fırsat, GAP turu ile ilgili aramalar, haftasonu kültür turları, hey travel, hey travel kültür turları, jolly tur, jolly tur balayı, jolly tur bayram turları, jolly tur bodrum otelleri, jolly tur gap turu, Jolly Tur ile ilgili aramalar, jolly tur kültür turları, Jolly Tur Kültür Turları Müdürü Kerem Gökçe, jolly tur prag, karadeniz turları, karadeniz turu, Kerem Gökçe, kültür turları, kültür turları 2011, kültür turları ile ilgili aramalar, kurban bayramı gap turu, mardin turu, pronto tur, setur, yurtdışı kültür turları, yurtiçi kültür turları

Kültür turlarında talep artışıyla birlikte fiyatların geçtiğimiz yıllara oranla düşmesi Eylül ayında turlara olan ilgiyi artırdı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre talepte yüzde 30 artış yaşanırken turların maliyetleri 180 TL’ye kadar düştü.

Bu dönemde en çok tercih edilen turlar ise GAP, Kapadokya ve Batı Karadeniz turu..

Jolly Tur Kültür Turları Müdürü Kerem Gökçe son 4 yıldır kültür turlarına olan ilginin artarak devam ettiğini belirterek “Tatilciler kültür turlarında birkaç destinasyonu keşfedebiliyor. Bu da zamanlama ve fiyat açısından cazip geliyor. ” diye konuştu.

Gökçe, talebin yüksek olması dolayısıyla 2013 programlarını bu sene hazırlayıp, bu yıl içerisinde de 2013 turlarına erken rezervasyon alacaklarını belirtiyor. Fiyatları daha da avantajlı hale getireceklerini vurgulayarak, Eylül ayında kültür turuna çıkaracakları kişi sayısının 3.000 olduğunu kaydetti.

Mistik havası ve mevsimin uygun olması nedeniyle gözde olan GAP turunda 7 gecelik fiyatlar 800 lira dolaylarında, son yıllarda turist sayısında patlama yaşayan periler diyarı Kapadokya’yı keşfedeceğiniz bir turun fiyatı ise 269 TL.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Osmanlılarda Mimarlık ve Mimari Sanatı

İnşa yani yapı sanatı. Toplumların dini, siyasî, içtimaî ve iktisadî özelliklerine göre meydana getirilen güzellik, …