1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Markalı Konutta 22 Akıllı Bina ve Cazip Kampanya!

Konut piyasasındaki kampanyalar, akıllı binalara geçmeye etki eden nedenler ve tüketiciye sunulan ödeme seçeneklerinin alternatifleri

Konut sektöründe durgun geçen yaz aylarının ardından sonbaharın gelmesiyle birlikte kampanyalar hız kazandı. Teknik Yapı’dan Pera GYO’ya, Demir İnşaattan Denge Yapı’ya kadar markalı konut üreticilerinin 22 cazip kampanyasını inceledik. Sıfır faizden yeni evlenenlerin ilk 3 taksitinin ödendiği kampanyaya kadar cazip ödeme seçeneklerinin tüketicilere sunulduğu alternatiflere ulaştık.Geçen ayın ortalarında çıkan yangınla 11 Eylül’ü anımsatan görüntülerin ortaya çıktığı İstanbul Fulya’daki Polat Towers, gözlerin akıllı binalara çevrilmesine neden oldu.

Markalı konut sektörü için durgun geçen yaz aylarının ardından okulların açıldığı sonbahar ayında piyasanın hareketlenmesi bekleniyor. Bu beklenti çerçevesinde tüketicilerin konut alma iştahlarını kabartmaya çalışan konut üreticileri birbirinden cazip kampanyalar düzenlemeye başladılar.

Sonbaharı konut alımı açısından cazip hale getirecek olan bu kampanyalar arasında taksit öteleme, sıfır faiz ya da yeni evlenenlerin ilk üç taksitini ödeme gibi farklı seçenekler sunuluyor.

Okkalar İnşaat’tan Teknik Yapı’ya kadar markalı konut üreticilerinin projelerinde düzenlediği 22 kampanyayı araştırdık ve şu sonuçlara ulaştık:

1-Uprise Elite:
İnşaat sektörünün önde gelen firmalarından Teknik Yapı, farklı projelerinde çok özel konuma, orman ve deniz manzarasına sahip teraslı 28 daire için özel bir kampanya düzenliyor.

Kampanya çerçevesinde teraslı daire fırsatı yüzde 12 indirimle sunuluyor.

Teknik Yapı, Uprise Elite, Uptwins, Upcity Flats ve Deluxia Palace projelerinde yer alan 28 teraslı daireyi 244.400 liradan başlayan fiyatlarla satışa sundu. Satışa çıkan tüm teraslı dairelerde, 24,36 ile 112,14 metrekare arasında değişen özel teraslar yer alıyor. Oturuma hazır olarak satışa sunuyor. Kampanya kapsamında Uprise Elite projesinde yer alan 14 adet teraslı dairenin 11 adedi 4+1 ve 5+1 tipi, 3 adedi ise 2+1 tipinden oluşuyor. Brüt metrekare aralıkları 167,45 ile 358,24 arasında değişen teraslı dairelerin fiyatları da 666.424 liradan başlıyor. Tamamen deniz ve orman manzarasına sahip teraslı dairelerin arasında, mobilyalı ve baştan aşağı dekore edilmiş çok özel iki daire de bulunuyor.

Uğur Mumcu’da yükselen Upcity Flats projesinde ise 10 adet teraslı daire, kampanya kapsamında satışa sunuldu. Büyüklüğü 92,14 metrekare olan Upcity Flats Teraslı Dairelerin fiyatları ise 244 bin 400 ile 282 bin 000 lira arasında değişiyor. Aydos ormanlarının yeşil dokusuyla iç içe olan dairelerde 40 metrekare teras yer alıyor. Kampanya dahilinde ayrıca Uptwins projesinde yer alan 2 adet 2+1 teraslı daire ile Deluxia Palace projesinde yer alan 1 adet 4+1 teraslı daire bulunuyor. Tavandan tabana geniş pencerelerinden deniz manzarasına sahip dairelerin 24,36 metrekare özel terasları, şehir manzarasına sahip.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Uprise Elite, Uptwins,
Upcity Flats ve Deluxia Palace
Yeri: Projeye göre değişiyor
Yapımcı firma: Teknik Yapı
Teslim tarihi: Projeye göre değişiyor
Konut sayısı: Projeye göre değişiyor

2-Arma Business&Life
Sabiha Gökçen Havaalanı, Formula 1 pisti, Teknopark, alışveriş merkezleri ve fuar yatırımlarıyla hızla gelişerek Yeni İstanbul’a dönüşen Pendik Kurtköy bölgesinin prestij projesi Arma Business&Life’m dükkanları satışa çıkarıldı. Okkalar İnşaat’m Aralık 2013’te teslim edeceği ev-ofıs konseptli projesinde büyüklükleri 35 metrekare ile 200 metrekare arasında değişen 20 dükkan sahiplerini ve yatırımcıları bekliyor. Fiyatları 300 bin liradan başlayan dükkanlar, Kurtköy’ün en merkezi noktasında mağaza açmak isteyen veya bu alanda yatırım yapmak isteyen nitelikli ticari gayrimenkul arayanlar için fırsat sunuyor.

İlk etap satışları tamamlanan projede, 2. Etap satışları iddialı bir kampanyayla başladı. “Sonbahar Kampanyası” adı verilen kampanyada alıcılara tamamı peşin ödemede yüzde 15, yüzde 25 peşin ödemede ise yüzde 13 indirimin yanı sıra, peşinaun teslimde ödenmesi, ödemenin 24 ay vadeye yayılması gibi cazip ödeme seçenekleri sunuluyor. Metrekare fiyatları 2 bin 200 liradan başlayan Arma Business&Life residence projesi, Haziran 2014’de sahiplerine teslim edilecek. 30 milyon liralık yatırımla inşa edilen projede, konut fiyatları da 137 bin liradan başlıyor. Stüdyolardan 3+1 dairelere kadar farklı konut tiplerinin yer aldığı projede büyüklükleri 48 ile 235 metrekare arasında değişen 264 bağımsız bölüm bulunuyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Arma Business&Life
Yeri: Kurtköy
Yapımcı firma: Okkalar İnşaat
Teslim tarihi: 2014 Konut sayısı: 264

3-İnegölpark İstanbul
Neo Yapı’nın Bolluca’da temellerini attığı NeoGölpark İstanbul Evleri, Avrupa Yakası’ndaki Yeni Şehir İstanbul’un en büyük yatay, müstakil konut projesi olarak dikkat çekiyor. Eylül’de satışa sunulan 4. mahalle evleri de projeyi tamamlar nitelikte.

NeoGölpark İstanbul Evleri, çağdaş standartlardaki alt yapısı, kişi başına düşen 450 m21ik yeşil alanı, Neo Yapı tarafından 120 bin ağaçla güçlendirilen yanı başındaki 2 bin dönümlük ormanıyla, ev sahiplerini doğayla iç içe yaşatıyor. Şehre ve birçok noktaya, trafik sorunu olmaksızın bağlanan proje, Yeni Şehir İstanbul’un gelişmesiyle gündeme gelen yeni ulaşpı ağının merkezinde yer alan konum >ifyla da cazip bir noktada yer alıyor.

NeoGölpark İstanbul Evleri, her biri farklı yaşam alanları sunan 7 mahalle olarak planlandı. 1. mahallede yaşam çoktan başladı, 2. mahalle ise sonbaharda ev sahiplerine teslim ediliyor. Ortalama 590 m2 bahçe içinde, müstakil, 2 araçlık otoparka sahip L ve M tipi mimarisiyle ilgi gören SzraEvler’den oluşan 60 evin yani 3. mahallenin yüzde 80’i satıldığı söyleniyor. Kasım 2013’te sahiplerine teslim edilecek.

Projenin künyesi:
Projenin adı: NeoGölpark İstanbul Evleri
Yeri: Bolluca
Yapımcı firma: Neo Yapı
Teslim tarihi: Kasım 2013
Konut sayısı: 60

4-Work Square
1972 yılından bu yana İstanbul’un önemli noktalarında, kendi arsaları üzerinde geliştirdiği konut ve işyeri projeleriyle dikkat çeken MVK Yapı, ilk markalı projesini hayata geçiriyor. Yepyeni bir iş ve yaşam merkezi olan Work Square, Kurtköy’ün en değerli noktasında yükseliyor.

Toplam 50 bin metrekare inşaat alanı ile Anadolu yakasının en hızlı gelişen bölgesi olan Kurtköy’de yükselecek Work-Square ev-ofıs projesi, 71 adet stüdyo, 182 adet 1+1, 84 adet 2+1 ve 14 adet 3+1 olmak üzere toplam 351 daireden oluşuyor. 50 metrekare’den, 180 metrekareye kadar farklı büyüklüklerdeki planları ile birçok seçenek sunan Work Square’de lansmana özel metrekare fiyatları 3 ile 4 bin TL arasında değişiyor.

Eylül ayında satışına başlanan ve 30 ay sonra teslim edilecek Work Square projesinde, ev ve ofis amaçlı kullanılabilen dairelerin yanı sıra, kat bahçeli daireler, lobi, her daireye özel bir depo alanı, spor merkezi, kapalı yüzme havuzu, hobi salonu, SPA, 350 araç kapasiteli kapalı otopark, çocuk oyun olanları, toplantı ve seminer salonları, 120 metrekareyi bulan teras bahçeleri, özel restoran& kafeler, market, özel güvenlik sistemi ve 27 adet dükkan da bulunuyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Work Square
Yeri: Kurtköy
Yapımcı firma: MVK Yapı
Teslim tarihi: 2015
Konut sayısı: 351

5-Byconcept
ByGroup, İstanbul Sultanbeyli’de inşa ettiği ByConcept Projesi’nde satışların başladığı 15 Mart tarihinden bu yana geçen dört aylık süreçte yüzde 40’ını sattığını açıkladı. Modern mimari yapısı, lokasyonu, sosyal yaşam olanakları ve cazip ödeme imkanlarıyla tüketicilere sunulan ByConcept Projesi, ByGroup’un kendi arsası üzerinde özsermayesiyle inşa ediliyor.

Modern mimarisi ile üç blok ve 326 konuttan oluşan ByConcept Projesi’nde 1+0, 1+1, 2+1, 3+1,4+1 ve dubleks daire seçenekleri bulunuyor. 40 metrekare ile 200 metrekare arasında değişen daireler, sıfır faiz, yüzde 1 peşinatla 40 ay vade ile 79 bin 850 TL’den başlayan fiyatlarla yatırımcılara sunuluyor.

Projede teslimatlar, 2014 yılının ilk çeyreğinde gerçekleştirilecek.

Projenin künyesi:
Projenin adı: ByConcept
Yeri: Sultanbeyli
Yapımcı firma: ByGroup
Teslim tarihi: 2014
Konut sayısı: 326

6-Areon Andanos Residence
Areon Yapı tarafından hayata geçirilen Areon Andanos Residence projesi, maviyle yeşilin buluştuğu Bodrum’un Bargilya bölgesinde inşa ediliyor. Projede, satışa çıktığı iki ay içerisinde yüzde 20 oranında prim yapan konutlar 69 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Akdeniz mimarisinin modern yorumuyla tasarlanan projede 84 adet dubleks daire, 5 adet 3+1 daire, 206 adet 1+1 daire ve 16 adet stüdyo daire olmak üzere toplamda 311 adet konut bulunuyor.

Areon Andanos Residence projesinde konutlar 69 bin ile 220 bin lira aralığında satışa sunuluyor. 40 ay vadeli ödeme seçeneğine göre 950 TL’den başlayan taksitlerle satılan konutlar için 8 ara ödeme yapılıyor. Projede brüt 28.15 metrekarelik full eşyalı stüdyolar 69 bin lira, brüt 55.01 metrekarelik 1+1 daireler 95 bin lira, brüt 110 metrekare olan 2+1 dubleks daireler 175 bin lira, brüt 110 metrekare olan 3+1 daireler ise 220 bin liradan satılıyor.

2014 yılında yaşamın başlayacağını projede, tüm ev sahiplerine asistanlık hizmeti ile birlikte rezidans hizmeti de verilecek. Projenin hayata geçirildiği Bargilya bölgesi, Milas havaalanına 17 km, Bodruma 23.5 km mesafede bulunuyor. Boğaziçi kuş cennetine komşu, bölgenin tek golf tesisi de burada yer alırken özel çim alana ve gölete sahip golf tesisi 18 delikli iki parkura sahip.

Projenin Künyesi:
Projenin adı: Areon Andanos Residence

Yeri: Bodrum
Yapımcı firma: Areon Yapı
Teslim tarihi: 2014
Konut sayısı: 311

7-Gölmahal Villaları
Yalçınlar Group, İstanbul’un villa imarlı bölgelerinden Büyükçekmece Gölü kıyısındaki projesi Gölmahal’de, KDV’nin yarısını tüketiciler adına ödüyor. Gölmahal Villaları, KDV’nin yanı sıra uygulanan avantajlı ödeme koşullarıyla da dikkat çekiyor. KDV’nin yarısının tüketici adına ödendiği Gölmahal’de, yüzde 30 peşinatta geri kalan kısım 36 aya kadar vade farksız ödenebilirken, yüzde 20 peşinatta ise 24 aya kadar vade farksız vade yapılıyor.

Gölmahal’de ayrıca, avantajlı ödeme koşullan dışında da, uzun vaat edede mortgage ile 120 aya kadar kredi kullanma imkanı sunuluyor.

Mart 2013’de teslim edilecek olan Gölmahal Villaları’nda, fiyatlar villaların büyüklüklerine göre 1 milyon 295 bin dolar 1 milyon 495 bin dolar arasında değişiyor.

Gölmahal Villaları, 92 bin 470 metrekarelik bir alanda sadece 38 özellikli villadan oluşuyor. Türkiye’nin ödüllü mimarları Dara Kırmızıtoprak ve Gökhan Avcıoğlu tarafından tasarlanan proje, doğaya saygılı duruşu ile de fark yaratıyor.

Sitede kurulan 50 kwa lık rüzgar tribünü ile Gölmahal kendi elektriğini kendisi üretiyor. Bu elektrik sosyal tesislerde ve ortak alanlarda kullanılarak aidatları önemli oranda minimize edecek. Sıcak sü her villada bulunan güneş enerjisi panelleri ile elde ediliyor. Atık su arıtma tesisi ile özel tasarımlı çatılardan gelen yağmur suları biyolojik arıtmaya tabi tutuluyor. Arıtılarak geri dönüşümü sağlanan sular yeniden kullanıma veriliyor. Her villanın çatısında bulunan güneş kolektörleri ile herhangi bir maliyet olmaksınız sıcak su sağlanıyor. Doğalgaz kullanılmayan Gölmahal’de ısınma, ısı pompası ile sağlanıyor. ‘

Projenin künyesi:
Projenin adı: Gölmahal Villaları
Yeri: Büyükçekmece
Yapımcı firma: Yalçınlar Group
Teslim tarihi: Mart 2013
Konut sayısı: 38

8-Glow3
Mom Yapı tarafından Çekmeköy’de inşa edilen Glow3’te evler, sahiplerine teslim edildi. Yüzde 50’sinin satışı tamamlanan Glow3’ten daire alanlar, evlerine yerleşmeye başladılar.

Glow3’te farklı tipteki yaklaşık 100 daire, cazip ödeme avantajlarıyla sahiplerini bekliyor.

Projede daireler 218 bin TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor. Ödeme imkanları da avantajlı seçenekler j^uı uyor. Daire sahiplerine peşin ve banka kredili ödemelerde yüzde 10 indirim yapılıyor. Diğer bir alternatif ise kişiye özel finansman seçeneği. Bunun için firma bünyesinde verilen peşinat tutarına göre 60 aya kadar 0 faiz ile vadelendirme yapılabiliyor. Banka kredisine de uygun olan Glow3’te daire sahibi olmak için pek çok seçenek bulunuyor.

Yapılan son araştırmalara göre İstanbul’un zemini en sağlam ilçeleri arasında gösterilen Çekmeköy’de yükselen Glow3, radye temel üzerine inşa edildi. Lokasyonu itibariyle birçok ulaşım olanağına da sahip olan Glow3, Şile Otobanı’na ve ihalesi onaylanan Üsküdar-Alemdağ metro durağına yürüme mesafesinde. Projenin açık alanlarında yetişkin ve çocuk yüzme havuzu, güneşlenme terası, iç bahçe çocuk oyun alanı, bisiklet ve yürüyüş parkuru bulunuyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Glow3
Yeri: Çekmeköy
Yapımcı firma: Mom Yapı
Teslim tarihi: Teslim edildi
Konut sayısı: 239

9-Ayışığı Vadi Evleri
Demir inşaat Beylikdüzü’ndeki Ayışığı Vadi Evleri projesi için Ramazan ve bayram boyunca uyguladığı kampanyaya devam ediyor. Demir, inşaat, kampanya ile yüzde 11 indirim, peşinatı 11 ay erteleme ya da 11 ay içerisinde ödeme seçenekleri sunuyor. Projede yaşamayı tercih edenlerin ankastre beyaz eşyalarını da Demir inşaat hediye ediyor.

İnşaatının yüzde 70’i tamamlanan ve Mayıs 2015’te sahiplerine teslim edilecek olan Ayışığı Vadi Evleri’nin yüzde 75’inin satıldığı ifade ediliyor.

Ayışığı Vadi’nin yüzde 70’i yeşil alan ve sosyal tesislere ayrılırken, çeşitli büyüklük ve özellikte 489 konut, spor ve sosyal yaşam alanları, eğlence üniteleri, alışveriş ve ticaret birimlerini barındırıyor. Her blokta l’inci ve 5’inci katlar arasında teraslı daireler yer alıyor. Sosyal tesisler içinde, hamam, sauna, buhar odası, masaj salonu, jakuzi, kreş ve çocuk kulübü, çocuk havuzu, açık oyun parkı, kapalı oyun alanı yer alıyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Ayışığı Vadi Evleri
Yeri: Beylikdüzü
Yapımcı firma: Demir İnşaat
Teslim tarihi: Mayıs 2013
Konut sayısı: 489

l0-City Line
Semerkand Yapı’nın temmuz ayının ortasında ön satışlarına başladığı Bayrampaşa City Line. İstanbul’un konut satış fiyatları açısından en çok değer artışı yaşanan lokasyonlarından Bayrampaşa’da hayata geçecek. Proje, 3.5 dönüm arazi üzerinde 12 bin 500 metrekarelik inşaat alanından oluşuyor. Proje, 2014 Şubat’ında teslim edilecek. Tek blokta 15 katlı olarak inşa edilecek olan Bayrampaşa City Line’da 35 konutun yanı sıra 11 adet de mağaza yer alacak.

Projede 2+1 dairelerin büyüklüğü 110-134 m2, 2+1 dublex dairelerin 139 m2, 3+1 dairelerinse 163-178 m2 aralığında değişiyor. 2+1 dairelerden büyüklüğü 110 m2 olanlar 353 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Büyüklüğü 178 m2 olan 3+1 dairelerin fiyatı ise konumlarına bağlı olarak 463 bin lira ile 498 bin lira arasında değişiyor. Bayrampaşa City Line’dan ev almak isteyenlere farklı ödeme şekilleriyle kolaylık sağlanırken peşin alımlarda yüzde 10 indirim yapılıyor. Daire bedelinin yüzde 50’sini peşin ödeyenlere ise yüzde 5 indirim uygulanıyor. Daire bedelinin yüzde 25’ini peşin verebilenler ise uygun faiz oranlarıyla 120 aya kadar banka kredisi kullanabiliyor. Ayrıca şirket bünyesinde de 18 aya kadar taksitlendirme yapılıyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Bayrampaşa City Line
Yeri: Bayrampaşa
Yapımcı firma: Semerkand Yapı
Teslim tarihi: 2014 Şubat
Konut sayısı: 35

11-Mahal Sancaktepe:
Denge Yapı’nın Sancaktepe’de Temmuz ayında satışa sunduğu Mahal Sancaktepe projesinde 30 Eylül’e kadar yüzde 10 indirim ile üç farklı ödeme alternatifi sunuluyor. Bunlardan ilkinde isteyen müşteriler daire bedelinin yüzde 25’ini peşinat olarak ödeyip kalan yüzde 75 tutarı banka kredisi ile 120 aya kadar ödeyebilecek. İkinci kampanya bankaya ödediği aylık taksit miktarlarını düşürmek isteyenlere özel. Bu kampanyada daire bedelinin yüzde 25’ini peşinat olarak ödeyen müşterilere sonrasında 6 ayda bir dört adet ara ödeme yapacak. Konut alıcısının daire bedelinin yüzde 60’mı banka kredisi yoluyla ödeme imkanı var. Üçüncü ve son kampanya ise düşük peşinat ödeyerek daire sahibi olmak isteyenler için hazırlandı. Buna göre müşteri sadece daire bedelinin yüzde 15’ini peşinat olarak ödeyecek ve 8 ayda bir toplamda iki a’det yüzde 5 ödeme yaparak peşinatını taksitlendirmiş olacak. Peşinat dışında kalan tutar yine banka kredisi yoluyla finanse edilecek.

15 bin 640 metrekare arazi üzerinde yapılan Mahal Sancaktepe projesi her biri dokuz kadı 6 bloktan ve 306 daireden oluşuyor. Mahal Sancaktepe’de bir tip 1+1, üç tip 2+1 ve bir tip 3+1 olmak üzere toplam beş farklı tipte daire yer alıyor. 50 m2 olan 1+1 dairelerin fiyatı 94 bin TL’den, 74- 111 m2 arasında değişen 2+1 dairelerin fiyatı 125.250TL’den 125 m2’lik 3+1 dairelerin fiyatı ise 209 bin 750 TL’den başlıyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Mahal Sancaktepe
Yeri: Sancaktepe Yapımcı firma: Denge Yapı
Teslim tarihi: – Konut sayısı: 306

12-Mahal Sancaktepe Ada
Denge Yapı İstanbul’un 1 prim yapan lokasyonlarından Sancaktepe’de hayata geçirdiği ikinci proje Mahal Sancaktepe Ada projesi.

Bu projede de lansman dönemine özel olarak konut alıcısına 30 Eylül’e kadar yüzde 10 indirim uygulanıyor. Bunun yanı sıra üç farklı ödeme alternatifi sunuluyor. Bunlardan ilkinde isteyen müşteriler daire bedelinin yüzde 25’ini peşinat olarak ödeyip kalan yüzde 75 tutarı banka kredisi ile 120 aya kadar ödeyebilecek. ikinci kampanya, bedelinin yüzde 25’ini peşinat olarak ödeyen müşterilere sonrasında 6 ayda bir dört adet ara ödeme imkanı sunuluyor. Konut alıcısının daire bedelinin yüzde 60’ını banka kredisi yoluyla ödeme imkanı var. Üçüncü kampanyada müşteri sadece daire bedelinin yüzde 15’ini peşinat olarak ödeyecek ve 8 ayda bir toplamda iki adet yüzde 5 ödeme yaparak peşinatını taksitlendirmiş olacak. Peşinat dışında kalan tutar yine banka kredisi yoluyla finanse edilecek.

Sancaktepe’de 10 bin 454 metrekare arazi üzerinde inşaa edilen Mahal Sancaktepe Ada oniki katlı 3 bloktan ve toplam 144 daireden oluşuyor. Mahal Sancaktepe Ada’da da üç tip 2+1 ve bir tip 3+1 olmak üzere toplam dört farklı tipte daire bulunuyor. Projede yer alan 78 metrekare ile 107 metrekare arasında değişen 2+1 daireler 147.000 liradan ve 124 metrekare olan 3+1 dairelerse liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Mahal Sancaktepe Ada’da arazinin yüzde 85’i açık alanlara ayrıldı.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Mahal Sancaktepe Ada
Yeri: Sancaktepe
Yapımcı firma: Denge Yapı
Teslim tarihi:
Konut sayısı: 144

13-Rings İstanbul
Selin Yapı tarafından inşa edilen Anadolu Yakası’mn en iddialı projelerinden biri olan Rings İstanbul, kaçırılmayacak bir kampanyayla sonbaharı karşılıyor. ‘Evinizi Şimdi Alın, Ödemeye Taşındıktan Sonra Başlayın’ sloganıyla başlatılan kampanya ile birlikte ev sahibi olanlar, taşındıktan sonra kredi taksit ödemelerine başlayabilecekler.

Anadolu yakasının son iki ormanından biri olan Aydos eteklerine inşa edilen Rings İstanbul’da 1+1’den 5+2 dublekse kadar farklı tip ve metrekarelerde daireler mevcut. Siesta, Vista ve Rings Suites isimli üç bölümden oluşan projenin ilk etabı Mayıs 2013’te teslim edilecek.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Rings İstanbul
Yeri: Sancaktepe
Yapımcı firma: Selin Yapı
Teslim tarihi: Mayıs 2013
Konut sayısı: 1500

14-Sümerbank Evleri
Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından hayata geçirilen Sümerpark Evleri, Denizli’nin ve Ege Bölgesi’nin en büyük yaşam projesi olarak dikkat çekiyor.

Pera GYO’nun başlattığı yeni kampanya ile birikimi olmayanlar da Sümerpark Evleri’nden ev sahibi olabilecek. Sadece yüzde 1 peşinat ile Sümerpark Evleri’nden ev sahibi olmayı sağlayan kampanyadan yararlananlar yeni evlerindeki yaşama hemen başlayabilecekler.

Evlilik hazırlığında olan çifter için hazırlanan ve evlilik tarihi itibari ile üç taksitin Pera GYO tarafından ödendiği Evlilik Kampanya’ sının da devam ettiği Sümerpark Evleri’nde her bütçeye uygun ödeme kolaylıkları bulunuyor. Proje, 16 katlı 6 blok ve 17 kadı ikiz rezidans bloktan oluşuyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Sümerpark Evleri
Yeri: Denizli
Yapımcı firma: Pera GYO
Teslim tarihi: Hemen teslim

15-Akkuş Konakları-2
Kuşadası’nın en popüler ve son yıllarda gayrimenkul yönünden en çok gelişen bölgelerinin başında Ege Mahallesi geliyor. Bu bölgedeyükselen kaliteli konut projelerine her geçen gün yenileri ekleniyor. Sunulan standartların her yeni projede daha da yukarılara taşındığı bölgenin yakın gelecekte de popülerliğini sürdüreceği sektörün, Kuşadası sakinlerinin ve yatırımcıların ortak görüşü.

Akkuş inşaat tarafından Kuşadası’nda gerçekleştirilen Akkuş Konakları 2 projesi dahilinde toplam üç blok ve 49 daire bulunuyor. Proje kapsamında anlaşmalı banka üzerinden konut kredisi imkanı sunuluyor.

Ayrıca düzenlenen kampanya çerçevesinde, kredi dışında kalan peşinat bölümünü, 8 aylık eşit ödemeyle gerçekleştirilebiliyor. Proje dahilindeki tanıtım fiyatları üzerinden yapılan bu kampanya 15 Ekim tarihine kadar devam edecek.

Kuşadası’nın öncü ve örnek inşaat firmalarından Akkuş İnşaat’ın Ege mahallesinin batı sınırında yaptığı Akkuş Konakları Projesini takiben hemen yakındaki bir başka arsa üzerinde Akkuş Konakları-2 Projesi inşa edilmeye başlandı. Ses getiren birinci projeden sonra, Akkuş Konakları-2 çıtayı daha da yükseklere taşıyor.

1 oda 1 salon dairlerden 5 oda 1 salon dubleks dairelere kadar geniş bir ürün yelpazesi sunulan Akkuş Konakları-2’de zemin kattan deniz manzarasına sahip dili de alternatifleri de bulunuyor. Mutfak ankastre ürünleri yanında klimanın da standart olarak sunulduğu projede, 24 saat kameralı site güvenliği, açık yüzme havuzu, çocuk oyun alanı, spor salonu gibi imkanlar da bulunuyor. Kaba inşaatı yüzde 90 oranında tamamlanan projede daireler, sahiplerine Mart- 2013’te teslim edilecek. Projede şu anda tanıtım fiyatları uygulanıyor. Projede en düşük daire fiyatı 62 bin TL iken en yüksek dairenin satış fiyatı 368 bin 500 TL düzeyinde.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Akkuş Konaklan 2
Yeri: Kuşadası
Yapımcı firma: Akkuş İnşaat
Teslim tarihi: Mart 2013
Konut sayısı: 49

16-Vıa/Port House&Suites
Bayraktar Grup’un projesi olan Via Port Houses & Suites, 26 bin metrekarelik arazi üzerinde konumlanıyor. Özel kat planlarıyla tasarlanmış olan proje 9 katlı 4 bloktan ve 3 katlı özel house ünitelerinden meydana geliyor.

İçinde Türkiye’nin en çok ziyaretçi çeken alışveriş merkezi Via Port ve beş yıldızlı uluslararası otel zinciri Crowne Plaza İstanbul Asia’nın da bulunduğu Via Port İstanbul Asia’nın bir halkasıolan lüks konut projesi Via Port Houses&Suites, yaza veda kampanyası düzenliyor. Kampanya kapsamında projeden sadece yüzde 1 peşinatla ev sahibi olmak mümkün. Daire alırken ödenmesi gereken yüzde 25’lik peşinatın ilk etapta sadece yüzde l’i ödeniyor, geri kalan yüzde 24’lük bedel ise aynı zamanda dairenin de teslim tarihi olan Eylül 2013’te veriliyor. Kalan tutar ise projeye özel anlaşmalı banka kredisi ile ödeniyor. Toplam 617 dairenin bulunduğu proje şehrin içinde doğayla buluşturan mimarisiyle öne çıkıyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: VIA/PORT Houses&Suites
Yeri: Kurtköy
Yapımcı firma: VİA Development&Management Co.
Teslim tarihi: Eylül 2013
Konut sayısı: 617

17-Güzelbiryer
Koray tarafından Bursa’da inşa edilen Güzelbiryer projesinde daireler tükenmek üzere. Tüm blokları dört kattan oluşan, kalitesi, mimarisi, estetiği ve peyzajıyla Bursa’nm prestij konut projesi haline gelen Güzelbiryer, site sakinlerine hizmet veren kuaförü, otoparkında oto yıkama ünitesi, site içi shuttle seferi gibi başka sitelerde olmayan yenilikçi uygulamalarıyla Bursa’da pek çok ilke imza atılan öncü bir proje. Toplam 207 konutun olduğu projede hemen teslim edilen daireler, alıcının ödeme imkanına uygun olarak farklı ödeme seçenekleri ve fırsatlarla satışa sunuluyor. Kampanya kapsamında herkesin yararlanabileceği bazı standart ödeme seçenekleri hazırlanırken kişinin ödeme imkanına göre özel modeller geliştiriliyor. Peşin ödemede önemli indirimler sağlanırken vade faizsiz 48 aya kadar uzatılabiliyor. İsteyenin peşinatı ötelenirken isteyene ise ara ödemeli seçenekler sunuluyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Güzelbiryer
Yeri: Bursa
Yapımcı firma: Koray İnşaat
Teslim tarihi: Hemen teslim
Konut sayısı: 207

18-Sample Park
Rams Yapı tarafından Batı Ataşehir’in Göztepe ile buluştuğu noktada, 4 bin 270 metrekare arazi üzerine projelendirilen Sample Park, zemin + 7 kat, 4 blok ve 130 daireden oluşuyor. Her aile tipi için farklı metrekarelerde seçenekler sunan projede,

1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri yer alıyor. Projenin Satış ve Pazarlaması daha önce birçok markalı konut projesine imza atan Çiğdem Koral ve ekibi tarafından yürütülüyor.

Her biri 7 katlı 4 bloktan oluşan Sample Park’ta teslimler 2013 yılının Aralık ayında yapılacak.

Sample Park’ta, 1+1 daimler 191-203 bin TL, 2+1 daireler 262-316 bin TL, 3Jjft daireler ise 392-424 bin TL arasında değişiyor. Tamamının nakit olarak ödendiği takdirde yüzde 8 indirim yapılacağı Sample Park’ta ayrıca yüzde 25’i peşin alınmak kaydıyla geri kalanı için konut kredisi kullanılabiliyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Sample Park
Yeri: Batı Ataşehir
Yapımcı firma: Rams Yapı
Teslim tarihi: Aralık 2013
Konut sayısı: 130

19-Tango Kule
Konut sektöründe orijinal tasarımlarıyla dikkat çeken Dap Yapı, Maltepe’de, E-5’e sıfır noktasında konumlanan konsept projesi Tango Kule için düzenlediği kampanya ile yılın son fırsatını sunuyor. Kampanya kapsamında daireler, 179 bin TL’den başlayan fiyatlarla 50 ay vade, 0 faiz imkânı ve sabit ödeme avantajıyla satışa çıkarılıyor.

Dans eden kadın ve erkek figüründen yola çıkılarak tasarlanan proje, 129 adet stüdyo/single ve 63 adet suit olmak üzere toplam 192 adet rezidans daireden oluşuyor. 21 katlı projenin yüzde 70’i satılırken projede dükkanlar da satışa çıktı. Projelerin ulaşım ve lokasyon avantajı, ticari birimlerini de cazip hale getiriyor. Sadece projelerde yaşayanların değil bölgenin günlük ihdyaçlarını da karşılayacak şekilde yapılandırılan butik çarşılarda yer alacak üniteler market, kuru temizleme, fast food, kuaför, kırtasiye ve ATM gibi çeşitlilik arz ediyor.

Projenin Künyesi:
Projenin adı: Tango Kule
Yeri: Maltepe
Yapımcı firma: Dap Yapı
Teslim tarihi: 2013
Konut sayısı: 192

20-Dalga Kule
Dap Yapı, Maltepe’de E-5’e sıfır noktada konumlanan Dalga Kule projesi için yeni bir kampanya düzenliyor. Projede yer alan daireler, 179 bin TL’den başlayan fiyatlarla 50 ay vade, 0 faiz imkânı ve sabit ödeme avantajıyla satışa çıkarılıyor. Dünyada ve ülkemizde ilk defa kullanılan bir mimariyle, deniz dalgasından esinlenerek tasarlanan Dalga Kule, 22’şer katlı 2 kuleden oluşuyor. 369 adet Single (stüdyo), Suit (1+1) ve Grand Suit (2+1) rezidans dairenin yer aldığı proje, E-5’e 600 metre, sahil yoluna 800 metre mesafede konumlanıyor. Eylül 2011 ’den bu yana satışta olan projenin yüzde 82’si satıldı.

Projede yer alan dükkanlar da geçtiğimiz günlerde satışa çıkarıldı.

Dalga Kule, kullanıcısına ve özellikle yatırımcısına “oturmadığın dönemde kirala” modeliyle alternatif kazanç imkanı sağlıyor.

Projenin Künyesi:
Projenin adı: Dalga Kule
Yeri: Maltepe
Yapımcı firma: Dap Yapı
Teslim tarihi: 2013
Konut sayısı: 369

21-Ritimistanbul
Dumankaya inşaat tarafından hayata geçirilen ve fiyatların 193 bin liradan başlangıç gösterdiği Ritim İstanbul Konutları projesi kapsamında 42 ay sıfır faizle vade yapılıyor.

Stüdyo, 1 oda 1 salon, 1,5 oda lsalon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon konut alternatiflerinden oluşan Ritim İstanbul projesinde 42 ay vade farksız taksit imkânı konut alıcılarına sunuluyor. Satışların devam ettiği proje kapsamında yüzde 40 ve yüzde 50 peşinat ödemesiyle konut sahibi olmak mümkün. Teslimlerinin 2014 yılının Mayıs ayında yapılmasının beklendiği Ritimistanbul, Maltepe’de Dumankaya İnşaat tarafından inşa ediliyor. 32 bin 500 metrekare alan üzerinde bulunan projede 4 bin 500 liraya kadar kira garantisi ev sahiplerine sunuluyor. Ayrıca bir yıl süreyle aidat ödemesi yapılmıyor. Projede yer alan 36-37 metrekarelik stüdyolar, 193 bin liradan, 62-72 metrekarelik 1 oda 1 salon evler, 261 bin liradan, 73-77 metrekarelik 1,5 oda 1 salon evler, 331 bin liradan, 95-111 metrekarelik 2 oda 1 salon evler, 399 bin liradan ve 156-162 metrekarelik 3 oda 1 salon evler ise 674 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Ritimistanbul
Yeri: Maltepe
Yapımcı firma: Dumankaya İnşaat
Teslim tarihi: 2014 Mayıs
Konut sayısı: 863

22-İstanbul Lounge
Eroğlu Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen geçirilen İstanbul Lounge ve Lounge 2 projelerinde 60 aya kadar yüzde 0.70, 60-120 ay arası yüzde 0.80 faiz oranları iletv sahibi olmak mümkün. Kampanya kapsamında Eroğlu Gayrimenkul’ün İstanbul Lounge 1 ve Lounge 2 projesinde, yüzde 0.70 faiz oranı ile 60 ay taksit veya aylık yüzde 0.80 faiz oranı ile 120 ay taksit seçeneği ile banka konut kredisi imkanı sunuluyor.

Eroğlu Finansal Ödeme Sistemi ile yüzde 30 peşinat ve 24 ay vade farksız eşit taksit ile ödeme fırsatı da sunuluyor. Eroğlu Gayrimenkul ayrıca, projelerinde gizli veya ekstra masraf da uygulamıyor. Sunduğu tüm projeler için geçerli ‘Her şey Dahil Fiyatlar’, KDV, tapu masrafları, alt yapı bedelleri, abonmanlık, sayaç, cins tashihi harcı ve iskan harç bedellerini kapsıyor.

Projenin künyesi;
Projenin adı: İstanbul Lounge 1
Yeri: Maltepe
Yapımcı firma: Eroğlu Gayrimenkul
Teslim tarihi: 31 Ekim 2012
Konut sayısı: 757

Ekonomist Dergisi

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ekonomiye Emlak Konut ‘Çatı’sında Koruma!

Önceki hafta yaşanan darbe girişiminin ekonomiye etkisini ortadan kaldırmak için Türkiye’nin ekonomideki en önemli ayaklarından …