1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Konuta 1 Aylık İlaç Gibi Kampanya!

Emlak Konut konut satışlarını canlandırmak için 1 ay sürecek bir kampanyaya hazırlanıyor. Geçmişe dönük borcu olan vatandaşın yüzde 20 indirimle borcunu kapatmaya hazırlanan şirket, satışı devam eden projelerde TÜFE oranını yüzde 5’e sabitleyecek. 30 projede geçerli olacak kampanyada yüzde 30 peşin kalan miktar 120 ay taksitlendirilecek

konuta-1-aylik-ilac-gibi-kampanya

Emlak Konut GYO’nun, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) terörist askerleri tarafından yapılan hain kalkışmanın ekonomiye etkisini ortadan kaldırmak ve konut satışlarını canlandırmak için hazırladığı eylem planının detayları netleşti. Edinilen bilgilere göre, daha önce Emlak Konut’a ait projelerden ev sahibi olan vatandaşın geçmişe dönük ödemelerinde indirim yapılacak. Şirket, tarihinde ilk defa satışı devam eden 8 projesinde indirim oranını ilk etapta yüzde 20 olarak belirledi.

TÜFE YÜZDE 5’E SABİTLENDİ

Bir diğer detay ise, orta ve orta üstü gelirlilere yönelik inşa edilecek konut projelerinde TÜFE oranına göre taksitlendirme yapılacak. Ayrıca TÜFE oranı da yüzde 5 ile sınırlandırılacak. 1 Ağustos’ta başlayıp, 31 Ağustos’ta bitecek kampanya kapsamında konut bedelinin yüzde 30’u peşin alınacak. Geri kalan yüzde 70’lik meblağ ise kredilendirilecek.

30 PROJEDE UYGULANACAK

Emlak Konut GYO’nun 15 bin bağımsız bölümü, Türkiye’de faaliyet gösteren hiçbir bankanın veremeyeceği faiz oranları ve vadelerle tüketicilere sunulacak. Faiz oranlarının yüzde 0.7’ye çekilmesi vadelerin de 10 yıla uzatılması vatandaşa daha düşük taksitlerle ödeme imkânı sağlanacak. Söz konusu kampanya, 30 hasılat paylaşımlı proje kapsamında yapılacak.

MİLLETE EN GÜZEL TEŞEKKÜR

Tarihte görülmemiş bir kampanyaya imza attıklarını kaydeden Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, “Kahramanlık destanını yazan bu millete en güzel teşekkür böyle edilir. Bugün birlik olma zamanı. Bugün fedakarlık yapma zamanı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdğan, ‘Faizleri indirin’ dedi. Biz de yıllık yüzde 8.4’e indirdik” diye konuştu.

EYG YKB Ömer Faruk Çelik
TÜFE oranlı kampanyaları sadece TOKİ ve Emlak Konut projeleri uygulayabiliyordu. Bundan sonra orta ve üstü gelir grubu da bu kampanyayla birlikte TÜFE oranıyla ev sahibi olacak. Emlak Konut bunun önünü açtı. Bu kampanyanın sektöre büyük moral vereceğini düşünüyorum. Konut alıcısını da hareketlendirir. Bu hareket, aynı zamanda diğer projelere de yansır.

DAP YKB Ziya Yılmaz
Biz de Kartal’daki İstmarina projemizde kalan 150 dairemizle kampanyaya dahil olacağız. Emlak Konut GYO’nun başlattığı bu kampanyadaki amaç, inşaat sektörünü hareketlendirmek. Son birkaç gündür satış ofislerimiz canlanmaya başladı. Kartal’da yeni inşaatına başladığımız Teras Kule projemizden iki tane daire sattık. Milletçe büyük bir badire atlattık. Bundan sonra bu ülke için elimizden geleni yapmaya hazırız.”

Artaş İnşaat YKB Süleyman Çetinsaya
Emlak Konut’un başlattığı kampanyaya Avrupa Konutları Başakşehir projemizle katılacağız. 941 konuttan oluşan projedeki yüzde 20’lik konut bu kampanyaya dahil olacak. İnşaat sektörünün kalkınması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.

konutlarin YÜZDE 20’SİDAHİL OLACAK

Sisteme dahil olan aralarında Dap Yapı, Teknik Yapı, Artaş İnşaat, EYG Gayrimenkul ve Baş Yapı’nın da olduğu 22 firmanın devam eden projelerinde yüzde 20 konut kampanyaya dahil olacak. Firmaların şantiyelerinde işleri aksatmadan yürütmesi için de şirketlere nakit destek anlamına gelebilecek uygulamalar da yapılacak.

1.5 MİLYONLUK HEDEFİ AŞARIZ

Teknik Yapı YKB Nazmi Durbakayım
Sektörümüzün canlanması için elimizden ne geliyorsa kâr gözetmeksizin varız. Bu dönem yeni bir milat hepimiz için. Önümüzde yıl bitimine 5 ay var. Türkiye’de öyle bir enerji çıktı ki meydanlardan, bunu ticarette de göreceğiz. 1.5 milyonluk satış hedefini yılsonunda aşarız.

KONUTLARIN YÜZDE 20’Sİ DAHİL OLACAK

—- Ayazma Emlak Konutları 1
—- Adım İstanbul
—- Ağaoğlu Maslak 1453
—- Avrupa Konutları Başakşehir
—- Avrupark
—- Bahçekent Emlak Konutları
—- Bahçekent Flora
—- Bulvar İstanbul
—- Emlak Konut Başakşehir Evleri
—- Emlak Konut Başakşehir Evleri 2. Etap
—- Emlak Konut Ispartakule Evleri
—- Esenler Emlak Konut
—- Evora Denizli
—- Evvel İstanbul
—- Göl Panaroma Evleri
—- İstmarina
—- Karat 34
—- Körfezkent 4
—- Köy Zekeriyaköy
—- Quasar İstanbul
—- Metropol İstanbul
—- Nidakule Ataşehir
—- Park Mavera
—- Sarphan Finanspark
—- Sofaloca
—- Tual Adalar
—- Tual Bahçekent
—- Unikonut Ispartakule
—- Adım İstanbul

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Tapuda Geçen Ay Her 3 Satıştan Biri Web Üzerinden Yapıldı

Haziran ayında yapılan tapu işlemlerinin 3’te birinin web tapu uygulaması üzerinden gerçekleştirildiği bildirildi. Çevre ve …