1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Dev Proje Limak’ın Oldu!

Limak İnşaat, Ukrayna’nın Dnipro şehrinde ihale bedeli 224 milyon euro olan metro kontratı imzaladı.

dev-proje-limakin-oldu

Limak İnşaat, Ukrayna’nın Dnipro şehrinde ihale bedeli 224 milyon euro olan metro inşaatı kontratı imzaladı. Limak’tan yapılan açıklamaya göre, şartname kapsamında inşaatın 5 yılda tamamlanması öngörülüyor.

Yeni metro hattının toplam uzunluğu 4.5 kilometre olacak ve üç istasyondan oluşacak.

Proje kapsamında sadece inşaatın değil, dizayn ve elektromekanik işlerinin de Limak tarafından yapılacağını belirten Limak Holding Yönetim Kurulu üyesi Serdar Bacaksız, “Şirketimiz açısından önemli bir dönüm noktası olacak. Bu iş bitirme ile dünyanın pek çok başka yerinde metro inşaatı ihalelerine katılmayı hedefliyoruz” dedi.

Açıklamaya göre, finansmanı tamamen Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Avrupa Yatırım Bankası (EIB) tarafından sağlanacak olan metro hattı ihalesine 30’dan fazla uluslararası inşaat firması katılmıştı.

Açıklamada yer alan bilgiye göre; Limak Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve bugüne kadar 100’ün üzerinde taahhüt işi tamamlayan Limak İnşaat’ın teslim ettiği işlerin toplam tutarı 6 milyar doların üzerinde bulunuyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Limak Kuzey Irak’ta Tünel İnşa Edecek

Limak İnşaat, Kuzey Irak’ta Gali Zakho Tüneli’nin tasarım ve inşaat işleri için sözleşme imzaladı. Limak …