1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Koçtaş, 2011’de 6 Mağaza Daha Açacak!

Yurtiçinde 36 mağazaya ulaşmayı planlayan firma, yurtdışı operasyonunda ise Kuzey Irak’ı hedef aldı. Erbil’de mağaza için girişimlerin sürdüğünü belirten Genel Müdür Alp Önder Özpamukçu, “Erbil’de yerel bir firma ile ortak bir yapılanma yapacağız. Bu mağaza Koçtaş adıyla olmayacak. 5 milyon dolarlık bir yatırım olmasını hedefliyoruz” dedi.

Özpamukçu, “Bağdat, Basra gibi şehirlerde de ortam düzelse ve oralara da gitsek güzel olur” diye konuştu.

40 MİLYON DOLAR YATIRIM

2011’de yatırımlara devam edeceklerini belirten Özpamukçu, “Yurtiçinde 6 mağaza daha açacağız. Bunun için 40 milyon dolar yatırım planlıyoruz ve en az 500 kişi daha istihdam edeceğiz” dedi.

2010’u yüzde 20 büyüme ve 800 milyon lira ciroyla kapattıklarını kaydeden Özpamukçu, 2011’de 1 milyar lira ciro hedeflediklerini bildirdi. Koçtaş, İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliği ile sektörde bir ilke imza attı. İstihdam garantili üniversite eğitimini destekleyen işbirliği ile İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde ‘Perakende Bölümü’nde eğitim gören ilk öğrencilerle buluşan Özpamukçu, “Bölüme giren ve buradan mezun olacak gençlerimize, öğrenim hayatlarının sonunda, iş hayatlarının başında Koçtaş’ta kariyer imkanı veriyoruz. Hedefimiz 5 yılda 100 öğrenci yetiştirmek” dedi. Özpamukçu, bu uygulamayı İstanbul ve Ankara’da da başlatacaklarını söyledi.

Zeynep CEYLAN / Bugün

—————————————————————————–

Koçtaş’tan iş garantili eğitim

İzmir Ekonomi Üniversitesi ile istihdam garantili ‘Perakende Bölümü” açan Koçtaş’ın eğitim programına işletme ve lojistik bölümlerinde okuyan 12 öğrenci kayıt yaptırdı

PERAKENDE sektörünün en temel sıkıntılarından nitelikli eleman sıkıntısına çözümü eğitimde bulan Koçtaş, kalifiye çalışanları istihdam etmek amacıyla İzmir Ekonomi Üniversitesi ile birlikte sektörde bir ilke imza attı. Yapılan işbirliği sonrasında Türkiye’de ilk kez istihdam garantili “Perakende Bölümü” bu yıl kapılarını açtı. Eğitim programı çerçevesinde üniversitenin işletme ve lojistik bölümlerinde okuyan 12 öğrenci Perakende Bölümü’ne kayıt yaptırdı. Türkiye’de ilk defa istihdam garantili üniversite eğitimini destekleyen Koçtaş’ın Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, üniversitenin Perakende Bölümü’nde eğitim gören öğrencilerle öğrenim yılının ilk döneminin sonunda önceki gün biraraya geldi. Koçtaş Genel Müdürü Özpamukçu, “Bölüme giren ve buradan mezun olacak gençlerimize öğrenim hayatlarının sonunda iş hayatlarının başında Koçtaş’ta kariyer imkanı veriyoruz” diye konuştu.

Sabah

Koçtaş, işi garanti etti, 5 yılda 100 öğrenciyi eğitecek

Koçtaş, perakende sektöründe ortaya çıkan ara kademe yönetici ihtiyacını gidermek için İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) ile işbirliği yaptı.

İşbirliği ile 5 yılda 100 öğrenci “iş garantili eğitim programı”na alınacak. Üniversitenin perakende bölümünde eğitim gören öğrencileri kapsayan program kapsamında öğrenciler, 2 yıllık eğitimin ardından Koçtaş’ın mağazalarında staj yapacak, ardından iş hayatına atılacak. Koştaş ile İEÜ’nin başlattıkları proje ile 2012 yılında 12 öğrenci stajı da kapsayan eğitimin ardından Koçtaş mağazalarında yönetici olacak. Koçtaş uygulamanın başarılı olması halinde İstanbul ve Ankara’daki özel üniversitelerle de benzer anlaşmalar yapacak.

Nitelikli eleman açığı
Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, şöyle konuştu: “Hedefimiz nitelikli çalışan sayısını artırarak daha iyi yerlere gelmek. Türkiye’de perakende sektörünün en temel sorunu nitelikli eleman ihtiyacı. Bu açığı kapatmak içinde İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliği yaptık. Yapılan uygulama kapsamında mezun olacak 12 öğrenciyi direk olarak bünyemize katacağız. Amacımız bu sayıyı 2015’e kadar 100’e çıkarmak.”

2011’de 500 istihdam
Perakende sektörünün Türkiye’de çok hızlı büyüdüğünü aktaran Özpamukçu, Koçtaş’ın hedeflerini ise şöyle aktardı: “Hızlı büyüme, yeni istihdamları kaçınılmaz kılıyor. Koçtaş olarak 2010 yılını yüzde 20 büyüme ve 800 milyon TL ciroyla kapattık. 2011 hedefimiz ise 1 milyar lira ciro. Koçtaş, olarak 2010 yılını 30 mağaza ile kapattık. 2011’de bu sayıyı 36’ya çıkaracağız. Bunlar için 40 milyon TL kaynak ayırırken, açılacak yeni mağazalarla birlikte 500 kişiyi işe alacağız. Böylece Koçtaş’ın istihdam ettiği personel sayısı da 3 bin 500’e yükselecek.”

Çilem KAYA/Hürriyet

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Konut Satışında Yüzler Gülüyor

TÜRKİYE, konut satışında istikrar gösteriyor. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye’de Mayıs ayında 114 bin …