1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Klimalı Otobüs Durağı Açıldı!

Antalya Büyükşehir Belediyesince üretilen güneş enerjisiyle çalışan klimalı otobüs durağı açıldı

akıllı durak, Antalya Büyükşehir Belediyesi, antalya klimalı otobüs durağı, Arap Emirlikleri, Boğaçayı Tesisleri, klimalı otobüs durağı, klimalı otobüs durağı açıldı, klimalı otobüs durağı nerede

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Boğaçayı Tesisleri’nde ürettiği ‘Akıllı durak’, Işıklar Caddesi Karaalioğlu Parkı’ndaki Aslanlı Yol girişine konuldu. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Akaydın ve vatandaşların katılımı ile açılan akıllı durakta, güneş enerjisiyle çalışan klima bulunuyor.

Açılışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Akaydın, durağın sensörlü olarak açılıp kapanan kapısının yakın zamanda elektronik bilet sistemiyle entegre edileceğini söyledi.

Durakta 3 adet 220 voltluk prizlerin bulunduğunu kaydeden Akaydın, yolcuların otobüs bekleme süresince prizlerden yararlanabileceğini ifade etti.

Durağın üzerinde güneş panelleri bulunduğunu anlatan Akaydın, ‘Paneller sayesinde üretilen enerji, durağın klimasında, aydınlatma ve reklam ışıklandırmasında kullanılıyor. Güneş enerjisiyle çalışması nedeniyle dünyada ilk olma özelliğini taşıyan durak sayesinde vatandaşlar yazın serin, kışın ise sıcak ortamda otobüs bekleyecek’ dedi.

Projeye Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’den teklif geldiğini belirten Akaydın, akıllı durakların projesini bu kente satabileceklerini ifade etti.

Güneş enerjisiyle çalışan klimalı durakların kötü kullanıma açık olduğunu belirten Akaydın, ‘Antalya kenti projeye adapte olursa, duraklarına sahip çıkarsa durak sayısını arttıracağız. Şimdilik en güvenlikli caddelere koyuyoruz. Maliyeti özelliğine göre 25 bin lira ile 40 bin lira arasında değişiyor’ diye konuştu.

Akaydın, açılışın ardından klimalı durakta oturarak vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Star

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418