1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Mustafa Akaydın, Emlak Zengini Çıktı!

Sayıştay tarafından kamuyu zarara uğrattığı gerekçesi ile 2 milyon lira zimmet çıkarılan Mustafa Akaydın’ın emlak zengini olduğu ortaya çıktı.

mustafa-akaydin-emlak-zengini-cikti-1

Kararın ortaya çıkmasının ardından yaptığı açıklamalarda kendisinin mal varlığı olmadığını sadece maaşı olduğunu dile getiren Akaydın ve eşinin Antalya Döşmeaaltı’nda villa ve çiftlik, Konyaaltı’nda 2 daire, Muratpaşa’da 1 daire, Çankaya’da bir daire, Döşemealtı’nda çok sayıda arsa ve Çorum Saray Köyü’nde 7 ayrı arsası bulunuyor.

Sayıştay tarafından kamuyu zarara uğrattığı gerekçesi ile 2 milyon lira zimmet çıkarılan Mustafa Akaydın’ın emlak zengini olduğu ortaya çıktı. Kararın ortaya çıkmasının ardından yaptığı açıklamalarda kendisinin mal varlığı olmadığını sadece maaşı olduğunu dile getiren Akaydın ve eşinin Antalya Döşmeaaltı’nda villa ve çiftlik, Konyaaltı’nda 2 daire, Muratpaşa’da 1 daire, Çankaya’da bir daire, Döşemealtı’nda çok sayıda arsa ve Çorum Saray Köyü’nde 7 ayrı arsası bulunuyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın hakkındaki kamuyu zarara uğratma davalarını değerlendiren Sayıştay, Akaydın’a 2 milyon 181 bin 156 TL zimmet çıkardı. Akaydın’ın elektronik bilet sistemi ihalesinin iptalinden sonra Büyükşehir Belediyesi lehine hiçbir işlem yapmadığı gibi yüklenici firmanın yüzde 2’lik idare payını da alarak işlerine devam etmesine göz yumduğu belirtilen Sayıştay Kararı’nda oluşan kamu zararının Mustafa Akaydın’dan münferiden tahsil edilmesini istedi.

Sayıştay bir başka kararında ‘yüklenici firmanın toplanan paraları usulsüz kullanımı nedeni ile alınması gereken faizi almadığı için Akaydın’ın kamuyu zarara uğrattığına’ hükmetti. Bu kamu zararı olan 18 bin 013 lira da münferiden Akaydın’dan tahsil edilmesine karar verildi.

Akaydın her iki Sayıştay kararını da temyiz etmediği için kararlar kesinleşti ve kendisine tebliğ edildi. Kararın duyulmasının ardından açıklama yapan Mustafa Akaydın kendisinin fakir biri olduğunu, maaşından başka hiçbir şeyi olmadığını söyledi. Ancak tapu kayıtları Akaydın Ailesinin emlak zengini olduğunu gösteriyor.

Tapu kayıtlarına göre Mustafa Akaydın’ın Döşmealtı’ndaki villa ve çiftliğin yanı sıra Konyaaltı Hurma Mahallesinde bir dairesi, Döşmeaaltı’nda arsaları ve Çorum Saray Köyü’nde 7 ayrı parselde arsası var. Akaydın’ın eşi Günseli Akaydın’ın ise Konyaaltı Hurma Mahallesi’nde, Çankaya Kültür Mahallesi’nde, Muratpaşa Kışla Mahallesi’nde birer dairesi var. Günseli Akaydın adına ayrıca Döşemealtı Bıyıklı da 5 ayrı parselde arsa bulunuyor.

Akaydın tapu kayıtlarında milyonlarca lira değerinde olduğu tahmin edilen villa, daire ve arsaları yer almasına rağmen maaşımdan başka bir şeyim yok demesi “gayri menkuller başkasının üzerine mi geçirilecek” yorumlarına neden oldu.

mustafa-akaydin-emlak-zengini-cikti-3

mustafa-akaydin-emlak-zengini-cikti-2

(Star)

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Emlak Sektörünün Kalbi Antalya’da Atıyor

Özellikle inşaat alanında gerçekleştirdiği yatırımlarla gündeme gelen Antalya, emlak derecelendirme kurumu REİDİN’in 2016 yılında emlak …