1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Kiremitler, Kiremit Firmaları ve Kiremit Markaları

Antik çağlardan beri, mimari yapılarda çatı kaplama elemanı olarak kullanılan pişmiş toprak levha. Üretim yerine göre, farklı tipleri bulunmaktadır

Kiremitlerin hammaddesi kildir. Kil verimsiz bir topraktan alınan bir malzemedir. Üretim ve kullanım sırasındaki artıkları doğal ve pişmiş malzeme olması nedeniyle hiçbir yan etki yaratmaz. Üretimdeki artıklar mikronize edilerek tekrar üretimde kullanılır.

Kiremitler en önemli özelliklerinden biri yüksek ısı depolamasıyla bina içi regülasyonu sağlamasıdır. Kilin yapısı sayesinde üzerine aldığı ısıyı uzun süre muhafaza ederek sağlığa uygun olarak ısı geçişi sağmaktadır.

Braas Kiremit
Thermomantolu Sistem, Kaplama Tahtasız Latalı Sistem, Tek Latalı Sistem ve Çift Latalı Sistem Olmak Üzere 4 Sistemden oluşan Braas Kiremit Kalitesinin yanısıra sağlamlılıyla da kendini kanıtlamıştır.

Marsilya Kiremit
En fazla üretilen kiremit cesidimizdir.Kullaniminin kolayligi, su sizmalarını önleyen güvenilir kilit sistemi, buzlanma ve donma gibi çetin doga sartlarina dayanan kuvvetli yapisi bunun sebeplari olarak gösterilebilir.Ayrica marsilya kiremiti özel paketlenmis hali ile daha kolay kullanabilirsiniz.

Akdeniz Kiremit
Marsilya görüntüsünde olan Akdeniz kiremiti; özel üretim teknolojisi ve kenetlenme kismina eklenen ikinci su tahliye kanalı sayesinde üstün yalitim özelliklerine sahiptir.Yogun yagişlarda bile yalitim islevini kusursuzca yerine getirir.

Kılıçoğlu Kiremit
Kılıçoğlu markasının temelini oluşturan ve bugüne kadar ençok üretimi yapılan kiremit çeşididir. Kullanımının kolaylığı, su sızmalarını önleyen güvenilir kilit sistemi, buzlanma ve donma gibi en çetin doğa şartlarına dayanan kuvvetli yapısı Kılıçoğlu I kiremitlerini sektörünün en çok tercih edilen ve aranılan kiremit çeşidi olmasını sağlamıştır.

Başak Kiremit
Granada Kiremit
Valensiya Kiremit
Kiremit Aksesuarları
Mahya Sonlama Kitemiti
Köşeli Mahya Kiremiti
Üç Yollu Mahya
Dört Yollu Mahya
Havalandırma Kiremiti
Sağ Yan Kiremit
Sol Yan Kiremit
Sağ Yan Yarım Kiremit
Sol Yan Yarım Kiremit
Sağ Yan Dayama Kiremiti
Sol Yan Dayama Kiremiti
Duvar Dayama Kiremiti
Çatı Çıkış Kapağı
Alınlık Kiremiti
Baca Seti
Mahya Kiremit

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418