1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Kayak Merkezleri Kış Turizmine Hazırlanıyor!

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde bulunan Bayraktepe Kayak Merkezi’ndeki pistler bölgesinde kış hazırlıkları başladı

Bayraktepe Kayak Merkezi, Kars Sarıkamış Kültür ve Turizm Anonim Şirketi, Kars Sarıkamış Kültür ve Turizm Anonim Şirketi Genel Müdürü Muhittin Delibaş, kayak merkezleri, kış turizmi

Bayraktepe Kayak Merkezi mekanik tesislerden sorumlu Kars Sarıkamış Kültür ve Turizm Anonim Şirketi Genel Müdürü Muhittin Delibaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan 2634 rakımlı Bayraktepe Kayak Merkezi’nde, toplam uzunlukları 25 kilometre olan 8 slalom, 1 snowboard pist ile saatte 2 bin kişi taşıma kapasitesine sahip 3 adet bilgisayar donanımlı telesiyej tesisleriyle hizmet verildiğini söyledi.

Yaklaşan kış mevsimi öncesinde pistler ve mekanik tesislerde kayak sezonuna yoğun bir çalışmayla hazırlandıklarını belirten Delibaş, ”Bu yıl gerek pistler bölgesinde gerekse mekanik tesislerde kapsamlı çalışma başlattık. Pistlerimizde yerli ve yabancı kayakseverlerin daha rahat ve güvenli kayak yapabilmelerini sağlamak için bakım ve tesviye çalışması başlattık. Bir taraftan çalı ve otları çim biçme makinesiyle temizlerken, diğer taraftan da taş ve yabancı cisimler temizlenip, el tırmıklarıyla düzeltilerek adeta futbol sahası haline getiriliyor” dedi.

Ekim ayı başında 2 ve 3 nolu pistte dozer ve iş makineleriyle 15 günlük tesviye çalışması yapılacağını belirten Delibaş, telesiyejlerde ise mekanik ve elektronik kısımlarda periyodik bakımların devam ettiğini söyledi.

Delibaş, 15 personelle çalışmaların kar yağana kadar devam edeceğini sözlerine ekledi.

Habertürk

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418