1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Kamyonların Gündüzleri Köprüye Girmesi Yasaklandı!

İBB, bu kriz günlerinde kamyonların gündüzleri köprüye girmesini yasakladı nihayet. Hazır elleri değmişken bir de kamyonların pazar yasağı ihlaline el atsalar da tatil gününü huzurlu geçirebilsek!

FSM’deki çalışmalar başladı başlayalı soruyorum. ‘Bu yoğunluğun içinde kamyonların ne işi var?’ diye… Biraz geç oldu ama kenti yönetenler de nihayet fark etti gündüzleri kamyonların yola çıkmasının bu krizi daha da artırdığını… Ve dün açıklanan önlemler çerçevesinde kamyonlara gündüz yasağı getirildi sonunda… Bu önlem bile tek başına büyük ölçüde rahatlama sağlatacaktır.

TATİL ZEHİR OLUYOR

Evet kamyonlarla ilgili bu karar güzel ama yetersiz. Kenti yönetenler elleri değmişken şu pazar ihlalini de bir önleşe diyorum… Biliyorsunuz… Bazı bölgelere kamyonların pazar günleri girişleri yasak, örneğin Maslak-Kilyos, Kemerburgaz ve Şile yolunda… Gelin görün ki bu yollarda, pazarlan kamyonlar cirit atıyor. Hafriyat kamyonları tozu dumana kata kata, ortalığı allak bullak ede ede ilerliyor, Istanbullu’ya hafta sonu bile huzur çok görülüyor. Kamyonların bu hafta sonu ihlaliyle ilgili gelen şikâyetlerin haddi hesabı yok tabii… Bu gördüğünüz fotoğrafı, Bahçeköylü bir okuyucumuz çekmiş bir pazar sabahı… Malum bölge piknik alanlarıyla meşhur. Dolayısıyla da hafta sonları günübirlik ziyaretçilerin akmına uğruyor.

Ve bu kalabalığa bir de sarı hafriyat kamyonları, üstüne üstlük beton mikserleri de ekleniyor. Sonra gel de çıldırma! Sadece Bahçeköy mü! Ömerli- Şile’den, Kemerburgaz’dan da aynı şikâyetler geliyor.

Hafta sonları kamyonlar bu yollardaki yoğunluğu daha da artırıyor, hatta piknikçilere tatil gününü zehir ediyor. Ve trafik ekiplerinin bundan haberi yok! Yoksa kamyonlara pazar yasağı kalktı da bundan bizim mi haberimiz yok!

Gündüz trafik, gece gürültü kabusu

Oynatmaya az kaldı. Sabah gözümüzü açar açmaz kendimizi trafik kâbusunun orta yerinde buluyoruz, iki kilometrelik yolu iki saatte aşıyoruz, işe gitmek bir dert, dönmek başka dert… Ancak çilemiz akşam eve ulaştığımızda da bitmiyor. Zira bu kez de asfalt çalışmalarının gürültüsüyle karşı karşıya kalıyoruz. Malumunuz kentin 556 noktasında asfaltlama var.

Ve bu çalışmalar da gece yapılıyor. Semtlerde, mahallelerde sabahk kadar asfalt kırma makineleri çalışıyor. Gel de uyu uyuyabilirsen! Şu günlerde bu konudaki en yoğun şikâyetler Bayrampaşa’dan geliyor. Altıntepe Mahallesi, öztekin Caddesi’ndeki gece devam eden asfalt çalışmaları yüzünden çevre sakinlerine uykular haram…

Habertürk/Esra Boğazlıyan

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Cam ve Çeliği Harmanladı “Şeffaf” Evleri Tasarladı!

Keleşoğlu İnşaat, Göktürk’deki Yalın Evler projesinde cam, çelik ve ahşabı kullanarak şeffaf evler yarattı. Projede …