1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İstanbul’un En İyi Konser Mekanı!

Sabah Gazetesi ünlü müzikseverlere İstanbul’un en iyi konser mekanını sordu…

deep purple istanbul konseri 2010, deep purple istanbul konseri 2011, deep purple istanbul konseri 2012, demet akalın istanbul konserleri, istanbul açık hava konserleri, istanbul açık hava konserleri 2011, istanbul açık hava konserleri 2012, istanbul konser fırsatları, istanbul konser günleri, istanbul konser ile ilgili aramalar, istanbul konser mekanı, istanbul konser mekanları, istanbul konser programı, istanbul konser takvimi 2010, istanbul konser takvimi 2011, istanbul konser takvimi 2012, istanbul konser twitter, istanbul konserleri 2011 eylül, istanbul konserleri 2012 nisan, istanbul konserleri 2012 temmuz, istanbul konserleri biletix, istanbul konserleri ile ilgili aramalar, istanbul konserleri mayıs 2012, istanbulun en iyi konser mekanı, jolly joker balans, konser mekanı, Kuruçeşme Arena

İstanbul, son yıllarda dünyanın en ünlü müzisyenlerini ağırlamaya başladı. Bunun en son örneği de geçtiğimiz hafta bugün santralistanbul sahnesine çıkan ABD’li rock topluluğu Red Hot Chili Peppers oldu. Fakat bu konser, bize İstanbul’un ‘mekan sıkıntısı’nı bir kez daha hatırlattı. Konsere ilgi yoğun olmuş, 40 bin bilet satılmıştı. İçeri girmek için uzun kuyruklar oluştu, arkada kalanlar grubu barkovizyondan izledi. Fakat müzikseverleri şaşkına çeviren asıl sürpriz, konserden sonra yaşandı. santralistanbul’un ‘sapa’ bir yerde olması, işleri zorlaştırdı: Toplu taşıma olanaklarına uzak konser mekanı, müzikseverlerin saatlerce yürümesine neden oldu. Sosyal medya da şikayetlerle doldu taştı. Biz de “İstanbul’un en iyi konser mekanı hangisi?” sorusuna cevap aramaya karar verdik ve uzmanlara danıştık. İstanbul’un en iyi konser mekanlarını, hiçbir konseri kaçırmayan müzik yazarlarına, müzisyenlere ve müzikseverlere sorduk.

BÜYÜK KONSERLER STATLARA
MEHMET TEZ – Müzik yazarı:
“İstanbul’da iyi konser mekanı yok. Var olanların içinde en iyisi Maçka Küçükçiftlik Park. Kolay ulaşılabilir bir yerde, etrafta ‘İçki istemezük,’ diye ayaklanan hoşgörüsüz kabadayılar yok. Ses sorunları da düzeltildi. Çıkışta yürüyerek toplu taşımaya ulaşmak mümkün. Yalnız buranın da kapasitesi sınırlı. Büyük konserler için en uygun yerler statlar. Ora Arena ve Ülker Sports Arena yeni hizmete giren konser ve etkinlik salonları ama onlara not vermek için yıl sonunu beklemek lazım.”

KRİTERLERE UYGUN MEKAN YOK
YAPRAK ARAS – Moda editörü:
“İstanbul’da bütün kriterlere uygun mekan yok. Ama benim favorilerim Kuruçeşme Arena ile Parkorman. Yine de, on binlerin rahat konser izleyebileceği bir mekan yok. Bence Red Hot Chili Peppers konserindeki sorun, kalabalık konser izleme kültürü olmayan Türk izleyicisinin yüksek beklentisiydi. Yurtdışındaki festival ve konserlerde de sahneyi göremez, müzisyenleri barkovizyondan izlersiniz. Önemli olan orada bulunup herkesle beraber o enerjiyi paylaşmak.

CİDDİ SORUNLAR VAR
ALPER BAHÇEKAPILI – SABAH müzik yazarı:
“İstanbul’da ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayan bir konser mekanı ne yazık ki yok. Her birinin ciddi problemleri var. Örneğin Türk Telekom Arena, kapasite ve akustik açıdan iyi ama konser çıkışında metro önünde kalabalık nedeniyle ezilme tehlikesi yaşıyorsunuz. Babylon ve Salon İKSV, küçük olmaları sebebiyle her tür konsere hizmet edemiyor. Kuruçeşme Arena ve Parkorman ise önümüzdeki yıllarda hizmet veremeyecek. Bence en iyi konser mekanı Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’dur. Bir kere mekanın kendisi sahne sanatları için tasarlanmış. Şehrin merkezinde ve ulaşım sorunu yok.”

FAVORİM MAÇKA
MURAT ABBAS DJ – Pozitif Proje Geliştirme Direktörü:
“Maçka Küçükçiftlik Park, Londra’daki Coco gibi benim kişisel favorilerim arasında. Bunun birkaç farklı nedeni var. Birincisi ben de Maçkalıyım ve Maçka’yı çok severim. İkincisi ise yeşillikler arasında olması. Bu nedenle bu alanın ruhunu çok seviyorum. Ayrıca ulaşım sıkıntısı yok. Çok iyi bir konumda. Giriş ve çıkışlarda hiçbir sorun olmuyor.”

MAÇKA’NIN SESİ GÜZEL!
CAN BONOMO (MÜZİSYEN):
“Maçka Küçükçiftlik Park İstanbul’da en güzel sesin çıktığı mekanlardan. Ortamı, diğer yerlerden ayrılmasını sağlıyor. Lokasyon olarak da çok makul. Kulüpler arasında da Roxy ses sistemi ve akustik açısından Taksim’deki diğer barlara göre daha iyi bir mekan.”

Sabah

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418