1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İstanbul’da Okulların Sadece Yüzde 1’i Sıkıntılı!

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Fatih’te okulları ziyaret etti. Okullarda güçlendirme çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Vali Mutlu, şu an 48 okulda çalışma olduğunu belirtti.

hüseyin avni mutlu, istanbul bina, istanbul okulları, istanbuldaki binalar, istanbuldaki kamu binaları, kamu binaları

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu 4+4+4 sonrası okullarda yoğunluk oluştuğu şikâyetlerinin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

“Okullara bu yıl 66-72 aylık çocuklar da başladı. Bunların katılmasıyla birlikte öğrenci artışı oldu. Geçen yıl 220 bin mevcutla birinci sınıflarda eğitime başlamıştık. Bu yıl birinci sınıflarda mevcut 260 bin olmuştur. Dolayısıyla 40 bin kişi birinci sınıflarda arttı. İstanbul genelinde bakıldığında ‘Öğrenci sayısının rahatsız ettiği okul var’ dememiz mümkün değil. İstanbul’un yüzde 99’unun standartları geçmiş yıllardan kötü değil, iyi durumda başladık. Çok nadir 50-55 kişilik sınıflar var. Bu yüzde 1 ’lik sıkıntıyı önümüzdeki yıl yaşamayacağız.”

‘Yüzde 95 hazır’
Güçlendirme çalışmaları süren Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesini gezen Vali Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul’da kamu binalarının yüzde 95’i depreme hazır hale getirildiğini söyledi. Kalan yüzde 5’lik kısım için de çalışmaların sürdüğünü belirten Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün 3 ay içerisinde hazır hale geleceğini de sözlerine ekledi.

Nihat Uludağ/AHT

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Zafer Çağlayan: Türk Müteahhitler Libya’ya Okul Yapacak!

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, başta müteahhitlik sektöründen olmak üzere 200’ü aşkın kişiden oluşan bir heyetle …