1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İnşaat Sektörüne Profesyoneller Yetiştirecek

İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından açılan “Yapım Yönetimi Yüksek Lisans Programı” Türkiye’nin önde gelen akademisyenleri ile sektörün profesyonellerini biraraya getiriyor.

insaat-sektorune-profesyoneller-yetistirecek

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin MBA ile senkronik bir yapı içinde tasarladığı “Yapım Yönetimi Yüksek Lisans Programı” Şubat 2013 tarihinde eğitime başlayacak. Türkiye’nin önde gelen akademisyenlerini ve iş hayatının profesyonellerini biraraya getiren program, teorinin yanı sıra öğrencilere pratik üzerine kurulu bir alanda sağlayacak.

Program, Türkiye ekonomisinin motor ve kilit sektörü olan inşaat sektörünün ihtiyacı olan profesyoneller yetiştirmeyi hedefliyor.

Programın mezunları, öncelikle inşaat firmalarının gerek maliyet tahmini, teklif hazırlama, şantiye ön hazırlıkları gibi ofis çalışmalarının çeşitli gruplarında, gerekse de inşaatı gerçekleştirme aşamasının çeşitli evre ve pozisyonlarında; buna ek olarak proje yönetim firmalarında ve büyük mimarlık ofislerinin proje ve ofis yönetimi departmanlarında inisiyatifli, kalifiye yönetici sıfatıyla çalışmak üzere eğitim edinecekler.

Akademik Direktörlüğü’nü Prof. Dr. İhsan Bilgin’in, Profesyonel Direktörlüğünü ise İnş. Müh. Erdoğan Turgut’un üstlendiği programda Prof. Dr. Alaattin Kanoğlu, Prof. Dr. Lale Duruiz, Prof. Dr. Yıldız Sey, Prof. Dr. Zeynep Sözen, Doç. Dr. Emrah Acar, Doç. Dr. Gül Polat Tatar, Yrd. Doç. Dr. Almula Köksal ve Dr. Yiğit Beşlioğlu gibi değerli eğitmenler yer alacak. Aynı zamanda Enka ve Koray İnşaat, Vitra Kale ve Marshall’da kurumlar arası işbirliği çerçevesinde derslere katkıda bulunacaklar.

Kaynak: Emlakofis

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnşaat Sektörü Piyasanın Canlanmasından Memnun

Konutder Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Genel ekonomideki düzelme, toplumun bütün kesimlerine yayılmış durumda. Bu …