1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İnşaat Sektöründen Darbe Girişimine Tepki

Kanlı darbe girişimine inşaat sektörü de tepkili. Sektörün önde gelen isimleri, bir olmanın ve yatırımları arttırmanın gereklilik olduğunu vurguluyor.

insaat-sektorunden-darbe-girisimine-tepki

Bu isimler ve görüşleri şöyle:

ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan:

“Yaşadığımız olaylar oldukça üzücü fakat ister tek kişilik bir şirket olun ister dev bir holding, yapılacak tek şey yola devam etmek ve daha fazla çalışmak. Bazen eteğimizdeki taşları dökmek için bu gibi üzücü olaylar vesile olabiliyor. Çok sıkılıp üzülsek de bugünden itibaren ülkece yeni bir sayfa açıyoruz ve umudumuz var. Türk insanının girişimcilik ruhundan feyz alıyoruz. Milletçe gerektiğinde tabir-i caizse taşı sıkıp suyunu çıkarabiliriz. Bu konuda ekonomiye güveniyorum. Bunun en büyük kanıtı da bu sarsıcı olayın üzerinden birkaç gün geçmesine rağmen iş dünyasının rotasına dönebilme becerisidir ve olması gereken de budur. Tabii tüm bunların yanında asla telafi edemeyeceğimiz can kayıpları bizi oldukça üzüyor. Olaylarda hayatını kaybeden herkese Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Ülkemiz için elimizden gelen en iyi şey, tam gaz yolumuza devam etmek ve başarıyla ekonomiye katkı sağlamak olacaktır. İş dünyası olarak ümitsizliğe kapılmak yerine hepimiz işlerimizde daha gayretli ve başarılı olacağız.”

KLK YAPI Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Atakan Kulak:

“15 Temmuz 2016 Cuma gecesi, demokrasi tarihimizde kara leke olarak yerini alacak kalkışma girişimini şiddetle kınıyoruz. Milletimizin iradesini hiçe sayarak meclisimize, hükümetimize ve milletimize yönelik gerçekleştirilen kalkışma girişimi, halkımızın sağduyusu ve devletimizin tüm mekanizmalarını harekete geçirmesiyle engellenmiştir. Hain saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz. Milli iradeye ve demokrasimize hep birlikte sahip çıkıyoruz. Toplumsal birlik ve dayanışma içerisinde huzurlu ortamın yeniden oluşturulacağına yürekten inanıyor, milletimiz ve ülkemiz için çalışmalarımıza bütün gücümüzle devam ediyoruz. ”

ONS Şirketler Grubu İnşaat Grup Başkanı Tuna Atalay:

“Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçecek olan bu darbe girişimini kınıyoruz. 15 Temmuz gecesi yüreğini ortaya koyarak milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmak için şehit olan güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tüm milletimize başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm benliğimizle ONS İncek olarak milletimiz ve ülkemizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül:

“Cumhuriyet tarihi boyunca millet olarak elde ettiğimiz kazanımları millet iradesini hiçe sayarak sekteye uğratacak hain girişimlere tahammülümüz yoktur. Devletimizin ve milletimizin birliğine ve bütünlüğüne kast eden bu darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Halkın iradesiyle seçilmiş meşru hükümete ve milli iradeye karşı yapılan bu saldırı kabul edilemez. Gün, koşulsuz bütün kesimlerin birlik olma günüdür. Hainlerin en kısa sürede hak ettikleri cezaları alacaklarından şüphemiz yoktur. Darbe girişimine karşı demokrasi mücadelesi veren emniyet güçlerimize ve milli iradesine sahip çıkan halkımıza teşekkür eder, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.”

Taşımacılık sektörü de darbe girişimini kınıyor.

Negmar Denizcilik AŞ İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Serdar Duran, şunları belirtiyor:

“Milli irademizi hiçe sayan, demokrasimiz adına utanç verici bir darbe girişime şahit olduk. Yüce milletimizin iradesine karşı demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek bu darbe girişimini şiddetle ve nefretle kınıyor, Negmar Denizcilik Yatırım AŞ olarak her türlü darbe girişimine karşı seçilmiş Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, hükümetimizin ve milletimizin yanında yer alıyoruz. Bu hain girişimi önlemek için canla başla mücadele ederken hayatını kaybeden güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. “

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Kendinizi Pazarlamanın 8 Yolu

Ekonomi sallantıda, işiniz de… İş bulmanın avcılık becerileri gerektirdiği bu dönemde, uzmanlar kendinizi pazarlamak için bu 8 adımı öneriyor…