1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İngiltere’de Konut Fiyatları 6 Aylık Düşüşün Ardından Ekimde Yükseldi

İngiltere’de ortalama konut fiyatları son 6 aydaki düşüşünün ardından ekimde aylık bazda yüzde 1,1 artış kaydetti.

Halifax Konut Endeksi verilerine göre ülkede bir evin ortalama fiyatı ekimde 281 bin 974 sterlin oldu. Bu rakam eylül ayına göre 3 bin sterlinlik artışa işaret etti.

İngiltere’de ortalama konut fiyatı ekimde yıllık bazda ise yüzde 3,2 azaldı.

Konut fiyatları tüm şehir ve bölgelerde de yıllık bazda gerileme gösterdi.

En fazla azalış yüzde 6 ile Güney Doğu İngiltere’de kaydedildi.

İskoçya ise yıllık bazda yüzde 0,2 düşüşle fiyatların en dirençli kaldığı yer oldu.

Yıllık bazdaki yüzde 4,6’lık azalışa rağmen Londra ise 524 bin 57 sterlinle “ortalama konut fiyatının en yüksek olduğu şehir” unvanını korudu.

Halifax Mortgage Direktörü Kim Kinnaird, konut satıcılarının temkinli bir yaklaşım sergilediğini, bunun da arzda daralmaya yol açtığını belirtti.

Bu durumun kısa vadede konut fiyatlarını artırdığına işaret eden Kinnaird, “Aslında konut fiyatlarındaki artışta talepten ziyade düşük arz etkili oldu, talep genel olarak hala düşük seyrediyor. Maaşlardaki zamlarla insanların gelirleri artarken yüksek faiz oranları ve diğer ekonomik baskılar alıcılar için zorluk oluşturmaya devam ediyor. Piyasalarda İngiltere Merkez Bankasının kısa vadede faiz oranlarında azaltıma gitmeyeceği beklentisini düşündüğümüzde, konut fiyatlarının düşmeye devam edeceğini ve ancak 2025’te yeniden artış eğilimine gireceğini öngörüyoruz.” ifadesini kullandı.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Almanya’da Konut Fiyatlarında 23 Yılın En Sert Düşüşü

Almanya’da konut fiyatları geçen yıl faiz oranlarının artmasıyla bir önceki yıla göre yüzde 8,4 gerileyerek, …