1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Asansörde İş Fikrini 50 Saniyede En İyi Anlatan Girişimciye 400 Bin TL Ödül

Halkbank tarafından düzenlenen Jet Luck’ta 20 girişimci, projelerini Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından oluşan jüri üyelerine asansörlerde 50 saniye süren yolculuk boyunca anlatarak 400 bin TL’lik ödülü kazanma fırsatı yakalayacak.

Girişimcilik literatüründe ‘Asansör Konuşması‘ olarak bilinen teknikten ilham alınarak tasarlanan Jet Luck’ta katılımcıların, yenilikçi iş fikirlerini en kısa sürede en yaratıcı ve en etkili biçimde ifade ederek; iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan yarışma jürisini ikna etmeleri beklenecek.

***Asansör konuşması (elevator pitch), bir girişimcinin 1 dakikadan az bir sürede, kendisini ve girişimcilik fikirlerini yabancı bir kişiye anlattığı ve ikna ettiği kısa bir sunum olarak tanımlanır. Bu kısa süre içerisinde ilk defa karşılaştığı yatırımcıya ya da müşteriye en doğru sunumu gerçekleştirerek onu meraklandırabilmesi gerekir.

1 Kasım tarihinde başlayan başvuru süreci ise 24 Kasım tarihine kadar sürecek. Başvuruların tamamlanmasının ardından 16 Aralık tarihinde girişimci adayları fikirden ürüne tüm fikirleri için yarışma imkanı bulacak.

Kaynak: Halkbank

İstanbul Finans Merkezi’ndeki Halkbank Genel Müdürlük binasının asansörlerinde gerçekleştirilecek etkinlikte girişimciler, kendilerine verilen süre içerisinde jüriyi ikna ederek büyük ödül için mücadele edecek.

İş fikriyle jüriyi etkileme başarısı gösteren 5 girişimci ise ödüle bir adım daha yaklaşacak ve projesini jüri üyelerine 5 dakikalık bir sunum ile daha detaylı anlatma fırsatı bulacak.

Yarışma sonunda, jüri tarafından belirlenecek en iyi iş fikrine sahip olan girişimci nakit ödülün sahibi olacak.

Jüri değerlendirmesi sonucunda kazanan girişimciye 400 bin TL ödül verilirken, finale kalan diğer katılımcılar ise sürpriz hediyeler kazanacak.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

4 Aylık Ev Daire Satışını 12 Günde Yaptı!

Görülmemiş bir kampanyaya imza atan Emlak Konut GYO, 12 günde 1 milyar 150 milyon liralık …