1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İç Mimarlık Alanında Konya’dan Bir İlk

Bu sene Konya Tüyap Yapı fuarında bir ilk gerçekleşecek. 2011 yılında Tüyap Yapı Fuarı’ na Selçuk Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 2.Sınıf öğrencisi Abdülhamid Kayapınar 3 iddialı proje ile katılıyor. Öğrenci iken meslek adına ciddi bir girişimde bulunması bizleri etkiledi. Bu projelerle hem bu fuara katılan ilk iç mimarlık öğrencisi olacak, hemde iç mimarlık mesleğini Tüyap ile tanıştıracak.

Konuyla alakalı görüşlerini aldığımız, Abdülhamid Kayapınar bu fuara katılım nedenini ve fuar projelerini sitemize şöyle değerlendirdi.

“Öncelikle ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim. Konya’ da yapılan ve ulusal bazlı olan bu fuarda neden bende bulunmayayım, bunu gerçekleştirebilecek güç ve donanım bende var dedim ve geçen sene başlarında çalışmalarıma başladım. Bunu yaparken aynı zamanda okuluma devam ettim, bir şirkette çalıştım ve ailemle ilgilendim. Hiç bir güçlük önümde duramadı artık fuara 2 ay var ve puzzle parçalarını toplamaya başladım. Hocalarım ve arkadaşlarımın destekleri olmasa bu duruma belki gelemeyecektim. Arkadaşlarıma şu mesajı da vermek isterim; şevkleri ve arzuları asla kırılmasın, insanlar devamlı şekilde bu tür konularda sizi engellemeye çalışacak hiç uğraşma bir sonuç alamazsın gibi telkinler yapacaklar hatta yola çıktığınız arkadaşlarınız sizi ortada bırakacaklardır.

İnanın bunlar sorun olmaktan çıkıyor unutmayın rotası ve hedefi belli olan gemiyi gideceği yere meltemde götürür fırtınada önemli olan amaç ve gayedir. Amacım ve gayem belli mesleğimi bir adım daha öne çıkarmak. Bir iç mimar ve çevre tasarımcısı adayının yeteneklerini ortaya koymak istememdir. Fuarda, bir akıllı konut projesi ve 2 adet de topluma yönelik projeler olmak üzere 3 projem yer alacak. Yaklaşık 12 kişilik bir ekip bu proje üzerinde çalışıyoruz. Ekibimdeki bütün arkadaşlar işlerini bilen insanlar herkesin kendine has bir yeteneği ve üstlendiği bir vizyonu var. Fuarla alakalı daha fazla detaya girmeyeceğim ama şunu herkesin bilmesini istiyorum sadece fuar olarak bir ilk gerçekleştirilmeyecek birkaç farklı yöntem bu fuarda katılımcılarla buluşacak. Herkese ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyorum.”

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Yeni DAP, GAP, KOP, DOKAP Hayvan Alımına %80 Hibe Başvuruları Başladı

Doğu Anadolu Projesi (DAP), Güney Doğu Anadolu Projesi (GAP), Konya Ovası Projesi (KOP) Doğu Karadeniz …