1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Haftada 50 Yeni Satış İster Misiniz ?

Haftada 50 yeni satış istermisiniz ? O halde bir sivil toplum kuruluşunda ücret almadan konuşma yapın.

Pek çok yeni satış uzmanı kendini pazarlamak için çırpınıyor, broşürlerden postaya, telefon etmekten bağlantılar kurmaya pek çok yöntem deniyor.Ne masraflı bir hayal kırıklığı…Kendinizi pazarlamanın en iyi yolu, kendinizi pazara sunmaktır.Kendinizi müşterilerinize gösterin.

Tavsiyem: Ücretsiz Konuşma yapın.Daha açık konuşmak gerekirse: Para almadan konuşma yapın.Parasız konuşma yapmanın getirisi büyüktür.Büyük getiri…Parasız konuşmanın mükafatları vardır.Büyük mükafatlar…

İyi not edin: “Konuşma” dedim, “Satış Sunumu” değil.

15-20 dakika konuşma yapmak için bir sivil toplum kuruluşunda kendinizi gösterdiğinizde, şu altınları elde edeceksiniz:

-Canlı bir satış sunumu yaparak kendinizi satma şansı – malınızı veya hizmetinizi değil.

-Kendinizi tanıtma şansı elde edersiniz – karar verenin tam önünde.
-Bağlantıları kurar ve kuvvetlendirirsiniz.
-Mevcudiyetinizi(yeniden) oluşturursunuz.
-Cemiyete yardım edersiniz.
-Konuşma, sunum yapma ve anlatma becerilerinizi geliştirirsiniz.
-Yeni sunum malzemesini deneme şansı elde edersiniz.
-(Hepsi lider olan) Yeni müşteriler çekersiniz.
-Eğer kendi işinizde henüz yeniyseniz, yükselmek için büyük bir fırsat elde edersiniz.
-Sözlerinizle biri üzerinde anlamlı bir etki yaratma şansı bulursunuz.
-Bedava yemek yersiniz.

Ancak, bunların esas anlamını kavramak ve en büyük etkiyi yapmak için bu “mükafatlar”dan bazıların önüne, “eğer iyiyseniz” ön koşulunu ekleseniz iyi olur ama sanırım mesaj anlaşıldı.

İlginizi çekti mi? Şehrinizdeki herhangi bir sivil toplum kuruluşu ile bağlantı kurun.İyi bir konuşmayı hevesle bekliyorlar.Her hafta iyi konuşmacılar arıyorlar.Soğuk satıştan iyidir.

En iyi yaklaşım stratejisini ister misiniz?

İşte ücretsiz konuşma yapmanın 7 başarılı taktiği:

1- Satış Reklamı yapmayın, ama konunuzdan bahsedin.Sizin konunuzu alaya alan seyircilere ilginç gelecek şeyler söyleyin -AMA harika bir konuşma yapın.Hırsız alarmı satıyorsanız, evlerin güvenliğinden, fotokopi makinası satıyorsanız, görüntü ve üretimden konuşun.

2- Muhteşem bir seyirci seçin.Gruplar vardır ve gruplar vardır – en iyisini seçin.İtibarı yüksek , önemli konumda olanları.

3-Sunum notlarını dağıtın.Bir kaç sayfa dahi olsa, sunum notları dinleyicilerin konuşmayı takip etmesini kolaylaştırır, konuşmanızı ezberlemek zorunda kalmazsınız ve sonradan isteyen seyircinin sizinle iletişim kurabilmesini sağlarsınız.UYARI: Sunum Notlarını kullanacağınız zaman dağıtın, ASLA ÖNCEDEN VERMEYİN.Eğer kullanmaya başlamadan önce verirseniz, siz bir şeyden bahsederken insanlar başka bir şeyi okurlar ve daha da kötüsü, seyircinin kontrolünü kaybedersiniz ve mesajınızın tesiri azalır.

4-Sunumunuzu kameraya alın.Konuşmadan sonra videoyu evde seyredip, ne kadar iyi olduğunuzu düşündüğünüze kıyasla GERÇEKTE ne kadar iyi olduğunuzu görün.

5- Seyircinin değerlendirmesini alın.Etkinizi eğer sağlamışsanız öğrenin.
6- Değer aktarın, aracıların isimlerini alın.Konuşmanızın sonunda onlara ücretsiz bir şey teklif etme karşılığında kartvizitlerini toplayın.Topladığınız kartlar sizi potansiyel müşterilere götürecek ARAÇLARDIR.

7- Konuşmadan sonra etrafta olun.Konuşmanızın etkisini ve en iyi potansiyel müşterileri o zaman öğrenirsiniz.

MALINIZI KONUŞMA ESNASINDA SATMAYA KALKMAYIN.Öğle yemeği vea kahvaltı için randevu alın ve satış sunumu yapmaktan veya şirketinizi göklere çıkarmaktan kaçının.

Jeffrey Gitomer

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi Açıklandı Mart 2021

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi Mart 2021 sonuçlarına göre; mart ayında fiyatlar, bir önceki aya …