1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bahçeniz İçin İlkbahar Çiçekleri

Şakayık
Şakayıklar güzel kokuludurlar ve biraz pahalıdırlar. Değişik gül çeşitlerini andıran bu çiçekler aynı zamanda ayağınıza kadar büyüyebilirler ve kesmek açısından uygundurlar. Şakayıkların geniş alana ihtiyaçları vardır ve sonbahar ya da ilkbahar başlarında ekilmelidir.

Ekinezya
Kalıcı ve güzel kokulu olan ekinezya çiçeklerinin çeşitli renkleri vardır. Pembe, turuncu, mor, beyaz ve sarı. Altı-sekiz hafta arasında çiçek açarlar. Sulama açısından zordur, neredeyse bir ay saksıda kalmalıdırlar.

Mısır Gülü
Baharda açarlar ve güneşe ihtiyaç duyarlar. Bu çiçekler kendi tohumları ile çoğalırlar.

Hüsnüyusuf Çiçeği
Güneş ışığını çok seven bu çiçek kelebeklerin ve kuşkarın ilgisini çekerek bahçenize güzellik katarlar.

Güneş Şapkası
Bu bitkinin ömrü iki yıldır. Eğer baharın ilk aylarında çiçeğinizin açtığını görürseniz bu demektir ki ilk yılında çiçek açacaktır.

Yıldız Çiçeği
Yazın sonu ve bahar aylarında açan bu çiçeğin beyaz, pembe ve kırmızı renkleri vardır. Güneşi çok severler.

Değnek Çiçeği
Yakından bakıldığında salkım ve havai fişekleri andırırlar. Arıların ve kelebeklerin ilgisini çekerler.

Yabani Bergamot
Haziran ve Temmuz aylarında çiçek açarlar. Güneş ışığını çok severler. Kırmızı, pembe ve mor renkte olan bu çiçeklerin yaprakları kurutularak çay elde edilir.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Giresun’da Yeni Binaların İnşaatına Başlandı

Giresun Üniversitesi’nin TOKİ marifetiyle yaptıracağı yeni binaların inşaatına bugün düzenlenen törenle başlandı. Törene Giresun Vali …