1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Hafriyatlar İçin Bir Standart Getirildi!

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü çalışmalarına hızlı başladı.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, hafriyat, hafriyat fiyatları, hafriyat ile ilgili aramalar, hafriyat kanunu, hafriyat ne demek, hafriyat nedir, hafriyat oyunları, hafriyat standartları, hafriyat topraği inşaat, hafriyat toprağı inşaat ve yıkıntı atıklarının kontrolü yönetmeliği, hafriyat videoları, hafriyat yönetmeliği ile ilgili aramalar, Hafriyatçılar, harfiyat mı hafriyat mı, harfiyat nedir, inşaat ve yikinti atiklarinin kontrolü yönetmeliği, Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği

Osmaniye Belediye Meclisinin aldığı karar ile belediye bünyesinde yeni kurulan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü çalışmalarına hızlı başladı. Çalışmalar kapsamında Osmaniye’de şimdiye kadar gelişi güzel toplanan ve dökülen hafriyatlar için bir standart getirildi.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü İbrahim Boran müdürlüklerinin kurulma amacı, görev ve yetkileri ile ilgili şunları söyledi: “Çevrenin korunmasını, kirliliğin önlenmesi ve giderilmesini sağlayarak yaşanabilir ve sonraki nesillere aktarılabilecek sağlıklı bir çevre oluşturmak ve bu alanda çeşitli plan ve projeler geliştirmek, denetim ve kontroller gerçekleştirmek, eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yaparak çevre bilincini arttırmak için Belediye Başkanımız Sayın Kadir Kara’nın talimatları ve belediye meclisimizin aldığı karar ile müdürlüğümüz kurulmuştur.”

HAFRİYAT ATIKLARI YÖNETMELİĞİ UYGULAMAYA GEÇTİ

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü İbrahim Boran, hafriyat atıkları yönetmeliğinin uygulamaya geçtiğini ve artık hafriyatların gelişi güzel bir şekilde taşınıp, istenilen yerlere dökülemeyeceğini söyledi. İnşaat ve yıkıntı atıkları yönetmeliğine göre bu atıkları taşıyan araçların sarı renkli ve üzerinde inşaat yıkıntı atığı ibaresinin yazması gerektiğini ifade eden Boran, “Bu atıkları taşıyan araçların inşaat yıkıntı atıkları taşıma ve kabul belgesini mutlaka almaları gerekmektedir. Bu belgeyi alanların hafriyatlarını Sakızgediği mevkiindeki geri dönüşüm merkezine dökmeleri gerekmektedir. Aksi halde cezai işlem uygulanacaktır” dedi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Nakliyede Kullanılan Hafriyat Toprağı Yoğunlukları, Ağırlıkları

Yumuşak Toprak – 1.600 kg/m3 Sert Toprak – 1.800 kg/m3 Yumuşak Küskülük – 2.000 kg/m3 …