1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Sivas Belediyesi’nden “Hafriyat ve İnşaat Atığı” Uyarısı

Sivas Belediyesi, belirlenen alanlar dışına hafriyat ve inşaat atığı dökenleri uyararak, ilgili yönetmeliğe uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacağını bildirdi.

sivas-belediyesinden-hafriyat-ve-insaat-atigi-uyarisi

Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Uysal, yaptığı yazılı açıklamada, Hafriyat Toprağı ve İnşaat Atıkları Kontrolü Yönetmeliği gereği hafriyatların ve inşaat atıklarının gelişi güzel dökülmesinin yasak olduğunu belirtti.

Bununla ilgili kanun maddesi olduğunu, gelişi güzel şekilde atık dökenler tespit edildiği zaman belediye encümenince cezalar verildiğini bildiren Uysal, Karşıyaka Mahallesi’nde hafriyat döküm sahası bulunduğunu, yeni saha için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Temiz bir şehir ve temiz bir çevre için vatandaşları duyarlı davranmaya çağıran Uysal, şu ifadelere yer verdi:

“Şehir hepimizin, herkes istediği yere çöpü döktükten sonra temizlik yapmak mümkün değil. Bize yardımcı olunmasını, çevreye duyarlı olunmasını istiyoruz. Belirlenen yerler haricine çöp döken, inşaat atıkları dökenleri gören vatandaşlarımız, durumu belediyemize bildirsin. Sezon başında hafriyatçılarımıza gerekli uyarıları yapıyoruz. İnşaatlarda tadilat yapanların buna uymadığını görüyoruz.”

Uysal, cezaların çok yüksek olduğunu belirterek, yasağa uymayanlar hakkında gerekli yaptırımları uygulayacaklarını bildirdi.

AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Konya’da İnşaat İçin Kazılan Temelden Top Mermisi Çıktı!

Konya’da inşaat çalışması sırasında kazılan temelden patlamamış top mermisi çıktı Konya’da yıkılan eski evin bulunduğu …