1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Gazze’deki Tünellerin Kapatılması İnşaatı Vurdu

Mısır ile Gazze arasındaki sınırda bulunan tünellerin kapatılması Gazze’de inşaat işlerini durma noktasına getirdi

gazzedeki-tunellerin-kapatilmasi-insaati-vurdu

Mısır’ın Gazze’ye yardım malzemeleri taşıyan tünelleri kapatmasının ardından Gazze’de inşaat işleri durma noktasına geldi. Gazze’de inşaat malzemelerinin fiyatlarında patlama yaşandığı belirtiliyor.

Mısır, şubat ayında tünellere su pompalayacağını ve mühürleyeceğini açıklamıştı. Mısır yönetimi tüneller yoluyla silah kaçakçılığı yapıldığını ve bu durumun Sina yarımadasının güvenliği için tehlike oluşturduğunu iddia ediyor.

Öte yandan, tünellerin kapatılmasının Gazze’de yaşayan 1,7 milyon Filistinliyi ekonomik olarak etkilediği kaydediliyor.

Mısır ile Gazze sınırındaki tüneller, Hamas’ın 2007’de iktidara gelmesinden sonra İsrail tarafından uygulanan ambargoyu delmek için kullanılıyordu.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Tek İktidar Yabancı Yatırımcıyı Rahatlattı!

Seçimden istikrarın çıkması yabancı yatırımcının Türk emlak sektörüne olan ilgisini artırdı. Özellikle Körfez ülkelerinin yoğun …