1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Faizsiz Evlilik Kredisinde Geri Sayım Başladı: Evlenecek Çiftlere Kredi Düzenlemesi Meclis’te

Evlenecek çiftlere 2 yıl ödemesiz kredi verilmesini de içeren “Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi”, TBMM Başkanlığına sunuldu.

Yeni evlenecek olan çiftlere faizsiz evlilik kredisi için geri sayım başladı.

Buna göre, yeni evlenecek gençlere 2 yıl ödemesiz kredi verilmesini de içeren “Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi”, TBMM Başkanlığına sunuldu.

Faizsiz evlilik kredisi ne zaman verilecek?

Kabine sonrasında gazetecilerin, “Bu ay içerisinde çıkmasını bekliyor muyuz?” sorusuna Göktaş, “Meclis’e önümüzdeki günlerde gelecek. Biz tüm çalışmalarımızı tamamladık. Yeni yıldan önce hayata geçmesini bekliyoruz.” yanıtını vermişti.

Buna göre; yeni evleneceklere faizsiz evlilik kredisinin aralık ayı civarında verilmesi bekleniyor.

Kimler faydalanacak?

Faizsiz evlilik kredisi için kriterleri de açıklayan Bakan Göktaş, “18-27 yaş gibi kriterler var ama bunların hepsi Meclis’te görüşülecek. Gelir kriteri var, yaş kriteri var. Belli suçlara bulaşmamış olmak ve deprem bölgesinde yaşamış olmak… Bu kriterlere uyan herkes, bundan faydalanabilecek.” ifadelerini kullanmıştı.

2 yıl geri ödemesiz kredi

Bakan Göktaş, 4 yıllık kredinin 2 yıl geri ödemesiz olacağını ve sıfır faizle verileceğini de ifade etmişti.

Yönetmelik çıkarılması gerektiğini belirten Göktaş, pilot bölgeden başlama nedeninin ise deprem bölgesindeki gençlere destek olduğunu kaydetmişti.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Deprem Bölgesindeki KOBİ’lere 4 Milyar Liralık Kredi Desteği

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, deprem bölgesindeki KOBİ’lere yeni finansman imkanı sunduklarını belirtti. …