1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Evlerde Desenli Dekorasyon Örnekleri!

Desen kullanmak, yaşam alanlarını ilgi çekici hale getirmenin en pratik yapandan biridir. Ancak kullanacağınız desenlere profesyonel teknikler gerekir. Yapmanız gereken ilk şey, nasıl bir atmosferin olmasını istediğinize karar vermektir.

Sade mi çiçekli mi?
Duvar ve tavanları desenlerle ilgi çekici kılmak için alçij boya ve duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Burada göz önünde bulundurmanız gereken nokta tavan yüksekliğidir. Eğer olması gerekenden daha yüksek bir tavanınız varsa, koyu renge boyayarak daha alçak bir görünüm elde edebilirsiniz.

Açık rengi ile de tersi bir etki bırakırsınız. Duvar ve tavanda bir ayrıntıyı vurgulamak isterseniz hakim olan rengin kontrast rengini uygulayabilirsiniz.

Bir tuval edasıyla duvarlarınıza istediğiniz fon rengini verdikten sonra, artık dekorasyonun diğer öğelerine geçebilirsiniz. Taş, seramik, duvardan duvara halı gibi sayısız yer döşemesi seçeneğiniz var. Üstelik tüm bunlarda sayısız desen de mevcut. Uygun bir parke veya dilediğiniz döşemeyi uygulayın.

Kanepe ve sandalyelerinizin döşemelerinde seçtiğiniz desenler, perdelerinizin desen kombinasyonları da karar vermeniz gereken önemli noktalar arasındadır. Sade çizgilerden oluşan bir desen konsepti mi görmek istersiniz? Çiçekli, puantiyeli desenlerin bir arada olduğu bir konsept mi tercih edersiniz? Kararınızı tarzınıza göre verin.

Resim, halı, abajur….
Bir mekanı dekore ettikten sonra, değişiklik yapılması en kolay ve pratik olan unsur aksesuarlardır. Bir resim, halı veya kilim, abajur ya da vazo, mekanın genel havasım bir anda değiştirir. Aksesuarlarım desen dillerini anlamak, dilediğiniz atmosferi yaratmanızda önemli rol oynayacaktır.

Sabah / Ev-Dekorasyon

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Maldivlerde Artık Türk Rüzgarı Esecek!

Abdurrahman Akarsu Holding, 26 yıldır inşaat, ithal mutfak, dekorasyon ve turizm alanında kazanmış olduğu tecrübeyi …