1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Evinizin Elektriği Şantiye Üzerinden Geliyor Olabilir!

İstanbul Fatih’de yaşayan A.K. gelen kabarık elektrik faturasını inceleyince şaşırtıcı gerçeği öğrendi. Şikayetvar.com’a gönderdiği şikayetinde elektrik kullanımının mesken kullanım yerine şantiye kullanımı üzerinden hesaplandığını ifade etti ve tüketicileri faturalarını inceleme konusunda uyardı.

elektrik, elektrik dağıtım, elektrik sayacı, fatura, İstanbul Elektrik, tüketici

Dağıtım şirketlerinin oyununa gelmeyin!

Milliyet’in habrine göre, İstanbul’da yeni aldığı daireye elektrik sözleşmesi yaptıran A.K. evine yüksek elektrik faturaları gelince konuyu inceledi ve birçok tüketiciyi ilgilendirecek o şaşırtıcı gerçekle karşılaştı. Şikayetçi yaşadığı olayı şöyle aktardı:

“Yeni aldığım daireye elektrik abone sözleşme yaptırdık. 2 ay sonra fark ettim ki gelen faturalar şantiyeler üzerinden hesaplanıyor, binadaki tüm komşuların ki mesken olmasına rağmen. Sözleşmeye baktığımda sözleşmede abone grubu meskenler yazıyor. Tarife kodu şantiyeler yazıyordu. Abonelik sözleşmesinde bile fazla ücret alınmış oldu. Biliniyor ki elektrik kullanımı arttıkça birim fiyatı katlanmaktadır. Kurumun size vermiş olduğu bir kota bulunmaktadır bu kotayı geçtiğinizde fiyat katlanmaya başlar. Şantiye elektriği daha pahalıdır. Bina inşaat halindeyken bağlanan şantiye elektriği binada oturanlar arasında paylaştırılıyor. Yani, bina inşaat halindeyken alınmış ‘şantiye aboneliği’ var. Şantiye aboneliği için binada yer alan elektrik sayacına gelen fatura tutarı oturanlar arasında paylaştırılıyor. Fakat elektrik dağıtım şirketleri mesken sahipleri abonelik için başvurduğunda şantiye elektriği kullanımına devam ettiriyor. Oyuna gelmeyin faturalanızı inceleyin.”

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Yazıcı: Alman Sistemi Türkiye’ye Geliyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, maketten konut satışını yasaklama diye bir şey olamayacağını ama …