1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Ekonomik Rahatlamanın Yolu İnşaattan Geçer

TÜRK Sanayici ve İşadamları Vakfı Başkanı Veli Sarıtoprak son dönemde yaşanan durgun süreci inşaat sektörünün yaşadığı durgunluğa bağladı.

inşaat sektörü, Türk ekonomisi, Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı

Millli gelir içindeki yüzde 5.8 gibi önemli bir orana sahip olan inşaat sektörünün geçen yılın ilk üç ayında yüzde 15.3 büyümesine rağmen bu yılın aynı döneminde oranın yüzde üçlere gerilediğini, bunun da sıkıntıyı ayan beyan gösterdiğini belirten Sarıtoprak, şunları söyledi:

“Sektör önce duraklamaya başladı. Sonra da iyice daraldı. İnşaat sektörü Türk ekonomisinin lokomotifi ve omurgasıdır. İnşaat sektörü nezle olursa Türk ekonomisi yatağa düşer. Sektör, 120’ye yakın yan sektörü doğrudan beslerken 300 alt sektöre de katkı ve kazanım sağlamaktadır. Buna göre inşaat sektörü tüm sektörlerin anasıdır ve tüm ülke ekonomisini doğrudan etkilemektedir. Hükümetin inşaat sektörüne daha bir özenle eğilmesini ve sektör temsilcilerinin dilek ve önerilerini dikkate almasını tavsiye ediyoruz.”

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnşaat Sektörü Piyasanın Canlanmasından Memnun

Konutder Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Genel ekonomideki düzelme, toplumun bütün kesimlerine yayılmış durumda. Bu …