1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Güney Sahillerinde Konutlar Otele Dönüşecek!

Güney sahillerinde sayısı 100 bini aşan ikincil konutlar otele dönüşecek…

alanya, güney sahillerinde konutlar, güney sahillerinde konutlar otele dönüşüyor, güneyde konut, Kemer, konutlar otele dönüşüyor, Side, turizm tesisleri, türkiye seyahat acenteleri Birliği, Yandex.ru

Güney sahillerinde sayısı 100 bini aşan ikincil konutlar için TÜRSAB harekete geçti. Söz konusu konutlar için hazırladığı raporu Turizm Bakanlığı’na sunan TÜRSAB, bu sayede 2 milyar liralık bir vergi kaybının da sistemin içine alınmasını hedefliyor.

türkiye seyahat acenteleri Birliği (TÜRSAB), Alanya ve Bodrum merkez olmak üzere uerdîe@hlgazete.com.tr sayıları 100 bini 0212 313 68 27 bulan kullanılmayan ikincil kohutlarm turizm kaps&nına alınması için çalışma başlattı. Kültür ve Turizm ile Maliye Bakanlıklarına sunulan raporda, Türkiye’de kullanılmayan ikincil konutların sayısının 100 bini bulduğunu, bunun yıllık 2 milyar liralık vergi kaçağı yarattığı belirtildi.

Raporda, ikincil konutların turizm tesisleri gibi kabul edilmesi gerektiği kaydedilerek, “Gerekli eğitimlerin verilerek, buraların artık emlakçılar değil turizmciler tarafından pazarlanması gerektiği” vurgulandı.

Konuyla ilgili çalışmalarını Kültür ve Turizm Bakanlığı’yla yürüttüklerini anlatan Başaran Ulusoy, “ispanya bunu yaklaşık 250 bin ikincil konutun bulunduğu Mallorca bölgesi ile hayata geçirdi. Milyonlarca Alman ve Fransız turist Ispanya’ya gelip otellerin yanı sıra buralarda da kalıyorlar” dedi.

Tatil arayan Rus’un favorisi Kemer Alanya ve Side oldu
Kısa zaman önce Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan Rusya merkezli arama motoru Yandex, anadili Rusça olan kullanıcılarının Türkiye’deki tatil beldeleri ve otellerle ilgili internette yaptıkları arama listelerini çıkardı.

Rusya ve BDT ülkelerindeki kullanıcıların Yandex.ru’dan Türkiye’deki otel web sayfalarına yaptığı geçişlerin yüzde 75’i Kemer, Alanya ve Side’deki otellerin sayfalarına yapılırken, İstanbul bu listede sadece 20’nci sırada yer aldı. Kullanıcılar arasında en popüler otel kategorilerinin ise yüzde 74’lük paylarıyla 4 ve 5 yıldızlı tesisler olduğu gözlendi.

Habertürk

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Libyalı Müteahhitler Türkleri Ülkelerine Çağırıyor!

Libyalı müteahhit Mohsin Eltagurei, iç savaşın sona erdiği ülkesinde çok sayıda İngiliz ve Fransız müteahhidin …