1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Ekonomik Kriz Türk Beyaz Eşya Üreticilerine Yaradı!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Avrupa’yı pençesine alan ekonomik krizin Türk beyaz eşya üreticilerine yaradığını belirtti.

beyaz eşya üreticileri avrupa, ekonomik kriz beyaz eşya, fitch, fitch beyaz eşya, türk beyaz eşya üreticileri

Fitch, dün yayımladığı bültende Türk beyaz eşya üreticilerinin Avrupa’daki ekonomik yavaşlama döneminde ana pazarlardaki payını ve gelirlerini artırmayı başardığını kaydetti. Özellikle Arçelik ve Vestel’in Avrupa pazarında iyi bilinen markalar olduğunu yazan Fitch, iki markanın da son 1 yıl içinde pazar paylarını ve gelirlerini artırdığını bildirdi. Fitch, Vestel’in gelirlerini geçen yıl yüzde 32, bu yıl da yüzde 36 yukarı taşıdığını hatırlatarak, ‘Arçelik de bu yıl ve geçen yıl satışlarını yüzde 40 seviyesinde artırdı’ diye yazdı.Avrupalı müşterilerin krizle birlikte alım güçlerinin azaldığını belirten Fitch, Avrupalıların artık pahalı markalar yerine uygun fiyatlı olan Türk ürünlerine yöneldiğini kaydetti. Türk şirketlerinin Asyalı rakiplerine göre Avrupa’ya yakınlığın avantajını da kullandığını belirten Fitch ekonomik yavaşlama sistematik bir ekonomik krize dönüşmediği takdirde bu trendin süreceği tahminini de paylaştı. Fitch, artan satışlara rağmen Avrupa pazarında karlılığın az olduğuna da dikkati çekti.

Akşam

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418