1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Şimşek: Yılın İkinci Yarısında Kredi Notumuz Daha da Yükselecek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Fitch’in Türkiye’ye yönelik not artırımının ardından, “Yılın ikinci yarısında dezenflasyon, daralan cari açık ve bütçe disiplini sayesinde makro finansal istikrar daha da pekişecek ve kredi notumuz yükselecektir” dedi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, bu gece yarısı Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmesini açıklamıştı.

Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada, Türkiye’nin uzun vadeli döviz cinsinden kredi notunun ‘B’den ’B+’ya yükseltildiği, not görünümünün ‘pozitif’ olarak belirlendiği aktarıldı. Konu üzerine sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise uyguladıkları programın somut sonuçlarının ülke kredi notuna yansıdığını ifade etti.

“Fitch’in Türkiye’nin ekonomideki bu başarısına kayıtsız kalmadığını ve Türkiye’nin kredini notunun yükselttiğini ifade eden Şimşek, “Pozitif görünüm önümüzdeki dönemde not artışının süreceğine işaret ediyor. 12 yıl sonra gelen bu not artışında, Türkiye’nin uluslararası normlara uyan, kural bazlı ve öngörülebilir politikaları etkili oldu. Makro-finansal istikrarın daha da güçlenmesiyle böyle olumlu gelişmeler artarak devam edecek. Yılın ikinci yarısında dezenflasyon, daralan cari açık ve bütçe disiplini sayesinde makro finansal istikrar daha da pekişecek ve kredi notumuz yükselecektir” açıklamasında bulundu.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Girişimcilere Finansman Desteği İçin Yeni Bir Üst Fon Geliyor

Bakan Şimşek, Türkiye’de girişim sermayesi fonlarına kaynak aktarılması için üst fon kurulması çalışmalarında nihai aşamaya …