1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Dış Cephe Malzemeleri ve Uygulamaları

1-SİLİKON ESASLI BOYA:
Akrilik bağlayıcıların silikon ilavesi ile güçlendirilmesi sonucu elde edilen son derece dayanıklı ve sağlam bir dış cephe boyasıdır. içerdiği akrilik sıvayla çok kuvvetli bir yapışma gerçekleştirilir. Karışımdaki silikon ise boyaya yüksek esneklik izolasyon sağlar.

2-MONTOLAMA (ISI YALITIM):
Koruyucu özelliği sayesinde sıcak ve soğuktan %40 tasarruf sağlar. Ayrıca nem ve rutubetten tamamen koruyucu özelliği sayesinde binanızın dış cephesinin dayanıklılığını arttırmış olacaktır.

Montolama (Isı Yalılıtım)’nın özelliği sayesinde; Binanızın oturma ve çatlamaya karşı esneklik payı olduğundan dolayı dış cephede çatlama ve dökülme gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmazsınız.

3-KALETERASİT SIVA:
Sentetik emülsiyon bağlayıcı ve uygun yardımcı kimyasal hazır doğal mermer üretilmiş nem ve rutubete karşı dayanımlı bir karışımdır.

4 -DOĞAL TAŞ SIVA:
Sentetik emülsiyon bağlayıcıların tamamen doğal ve granile edilmiş taşlar ve uygulanan yardımcı kimyasal malzemelerin desteklenerek üretilmiş bir karışımdır. Son derece dayanıklı olan bu karışımı uygulandığı yüzeyi nem ve rutubetten koruyucu özelliğinin yanı sıra nefes alımasınıda olanak sağlar. Esnek olması sebebi ile sıvada zamanla oluşabilecek çatlakları apsorbe edebilen ve kuruduktan sonra yıkanabilen bir malzeme türüdür.

UYGULAMA ŞEKLİ:
Binanızın dış cephesinde portatif iş iskelesi kurulacaktır. Zarar vermiyecek şekilde montalama uygulaması silikonlu dış cephe boyası veya kaleterasit arzu edildiğinde önce kabarmaya yüz tutmuş boyalar sökülecek çatlaklar akrilik esaslı dolgu malzemeleriyle tamir edilecek sıva zemininin dayanıklılığını artırmış olacaktır. Bu işlemi takiben tek kat izole astar uygulanacaktır.Daha sonra kaleterasit 2 mm yada 3 mm kalınlığında doğal taş sıva uygulanacaktır. Kurulan iskele sökülerek binanızın dış cephesinin yenileme işlemi tamamlanacaktır.

Dış Cephe Malzemeleri ve Uygulamaları KAMPANYALARI için lütfen irtibata geçiniz

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Mantolama Yasaklanıyor, Fugalı EPS ve Taş Yünü Levhaları Kullanılacak!

Evinizde binanızda ısı yalıtımı hem kışın soğuktan hemde yazın sıcaktan korunmanız için oldukça önemlidir. Basit …