1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Depremzedeler 13 Aydır Prefabrikte Yaşıyor!

Denizli’de yaşanan deprem sonrasında evi yıkılan depremzedeler 13 aydır 9 Metrekarelik prefabrikte yaşıyor!

Depremzedelerin sorunlarını dile getiren CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, deprem zedelerin sorunlarının hala çözülmediğini belirterek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un verdiği sözleri tutmadığını ifade etti.

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Acıpayam ilçesinde 20 Mart 2019 tarihinde meydana gelen depremde evleri yıkılan vatandaşları kaldıkları konteynerlerde ziyaret etti. Sancar deprem zedelerin sorunlarının hala çözülmediğini belirterek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un verdiği sözleri tutmadığını ifade etti.

Sancar şunları açıkladı: “Acıpayam depremzedeleri tam 13 aydır 9 m²’lik prefabrik konteynerlerde yaşıyorlar. Herkes kendi çaresini kendisi bulmaya çalışıyor. Devlet ve hükümet nerede? 13 aydır insanları 9 m²’lik odalara hapsettiniz. Eksi derecede kış geçirdiler. Yaşlılar hasta oldu. Çocuklar okullarına gidemedi. Yetişkinler işlerine, aşlarına dönemedi.”

“Sayın Bakan bir an önce depremzedeleri hatırlamalı ve ödeneklerini göndermeli. 269 vatandaşı konutlara yerleştirmeli. Bir yıldır ağızlarında TOKİ, TOKİ dolanıyor. Bu bölge çiftçilik ve hayvancılıkla geçiniyor. İnsanlar köyünden, tavuğundan, keçisinden ayrılmamalı.”

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Yeni Yatırım Trendi Ufak Tarım Arazisi

Son dakika haberlere göre, bu yılın başından itibaren artan arsa yatırımları, yönünü tarım arazisine çevirdi. …