1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Çınarcık’a Bungalov Tarzı Huzurevi Yapılacak!

Çınarcık Belediye Başkanı Murat Erdoğan, ilçede yapılan ve Türkiye’de ilk kez uygulanacak bungalov tarzı kütük evlerden oluşacak huzurevi projesinin inşaatının hızlı bir şekilde sürdüğünü söyledi.

Çınarcık, çınarcık bungalov huzurevi, çınarcık huzurevi, çınarcık huzurevi projesi, yalova çınarcık huzurevi projesi, yalova çınarcık projeler

Geçtiğimiz Nisan ayında temeli atılan huzurevi inşaatını Proje Müdürü Furkan Akatay ve mühendislerle gezerek bilgi alan Erdoğan, 13 bin metrekare alan üzerinde yapılacak huzurevinin Türkiye’de bir ilk olacağını söyledi.

52 metrekare büyüklüğündeki 22 adet bungalov tarzı kütük evlerden oluşacak huzurevi için 4 katlı bir de idari ve sosyal binanın yapıldığını kaydeden Erdoğan, şöyle konuştu:

“4 katlı binanın son katı için çalışmalar devam ediyor. Kütük evlerin de temeli atıldı. İnşaat yapımı son hızla ve planlandığı şekilde devam ediyor. Türkiye’de örnek proje olan huzurevimiz ilçemize yakışır haliyle en kısa zamanda bitirilip hizmete sunulacak. İlçemizdeki oksijen oranının insan sağlığı açısından mükemmel oranda olduğunu da belirtirsek, gerçekten bu huzurevi projesi için yer bakımından da en uygun yer olan Çınarcık’ın bulunması ayrı bir değer olarak düşünülmelidir.”

Murat Erdoğan, Türkiye’nin pek çok yerinden telefonlar alarak inşaatla ilgili bilgi istendiğini de kaydederek, “Huzurevi inşaatının bitip bitmediğini merak eden pek çok vatandaşımız bir an önce hizmet binasının bitmesini ve bu hizmetten faydalanmak istediklerini bize iletiyorlar. İnşallah bir aksilik çıkmazsa huzurevimiz planlanan şekilde ve zamanda bitecek. Halkımıza şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Nedim Güler / AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418