1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

ÇSB: 70 Personel Görevden Uzaklaştırıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında FETÖ irtibatlı 70 personelin görevden uzaklaştırıldığı, Bakanlıkta yeni görevden uzaklaştırmalarla ilgili çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

cevre-ve-sehircilik-bakanligi-70-personel-gorevden-uzaklastirildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) irtibatlı 52’si Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden olmak üzere, çeşitli unvanlarda toplam 70 personelin görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Bakanlıkta görevden uzaklaştırmalarla ilgili çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığında FETÖ mensuplarınca 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında, aralarında genel müdürler, hukuk müşavirliği ve teftiş kurulu başkanlığından personelin bulunduğu 70 kişi görevden uzaklaştırıldı.

Yapılan çalışma kapsamında, Bakanlığın ilgili kuruluşu Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde ilk aşamada 52 personel görevden alınırken, bunlardan 11’inin 17-25 Aralık sürecinde İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın mal varlığına sorgulama yaptığı tespit edildi.

Ayrıca Bakanlığa bağlı Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu’nun yönetim kurulundan da 11 kişinin görevden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Bakanlıkta ve bağlı kurumlarında yeni görevden almalarla ilgili çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Konut Satışları Geçen Yılın Aynı Dönemine Göre Yüzde 32 Arttı

Yılın ilk yarısında yüzde 32’lik artışla geçen yılın aynı dönemine göre 141 bin 374 daha …