1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Çamlıca’ya Yapılacak Dev Cami Projesi Gecikecek!

‘Çamlıca yeni silüetinin mimarını arıyor’ adıyla düzenlenen Çamlıca Cami yarışması için projelerin teslimi 3 Eylül’de sona erdi.

cami projesi, Çamlıca, Çamlıca Cami, çamlıca cami projesi, çamlıca silüeti, mimar

İstanbul Cami ve Eğitim-Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin ‘Çamlıca yeni silüetinin mimarını arıyor” adıyla düzenlediği Çamlıca Cami yarışması için projelerin teslimi 3 Eylül’de sona erdi.

47’si elden 15’i kargoyla gelen 62 projenin birincisini belirlemek için jüri üyeleri yoğun mesaiye başladı. Cami proje ilanında yarışma sonucunun 10 Eylül’de açıklanacağı belirtilmesine rağmen sonucun açıklanması gecikecek. Birinciye 300 bin TL’lik ödülün verileceği yarışmayla ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman’ın jüri başkanı olduğu jürinin üyeleri üç gündür çalışıyor. Üyeler, hangi mimara ait olduğunu bilmeden, numaralandırılan projeleri tek tek inceliyor. 62 projenin detaylı incelemesinin ise en az iki haftayı bulacağı belirtiliyor.

Yarışmanın Danışma Kurulu Üyesi olan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara da, olayı doğrulayarak, açıklanma süresinin uzatılacağını belirtti. Kara, “Çalışmalar devam ediyor ama birinciyi belirlemek biraz daha sürer. Kazananın açıklanması Eylül içinde hedefleniyor ama ne zaman açıklanacağı önümüzdeki hafta netleşir” diye konuştu. Öte yandan, jüri üyelerinin birinciyi belirleyecek projenin kamuoyuna açıklandıktan sonra Haliç Kongre Merkezi’nde sergilenmesi bekleniyor.

Nebahat KOÇ/Vatan

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

A4 Mimarlık Çalışma Arkadaşları Arıyor

Kurumsal firmaların dekorasyon ihtiyaçlarına anahtar teslimi tasarım ve uygulama çözümleri üreten adör4 mimarlık çalışma arkadaşları …