1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

BursaRay’da Çalışmalar Devam Ediyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin BursaRay’ı Gürsu ve Kestel’e ulaştıracağı Doğu hattındaki çalışmalar hız kesmiyor. Başkan Altepe, gece gündüz çalıştıklarını kaydederek, “Yıl sonuna kadar önemli mesafe almak istiyoruz.” dedi

Bursa’da, hafif raylı sistemi kentin doğusuyla buluşturmak amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında, Şirinevler Mahallesi’nde kamulaştırılan 2 katlı bina yıkıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BursaRay Doğu hattı (3. Aşama) güzergahı üzerinde bulunan Şirinevler Mahallesi’nde kamulaştırılan binanın yıkımını gerçekleştirdi. Başkan Altepe, şehrin doğusunu kent merkezi ve şehrin kuzeyiyle birbirine bağlayacak olan çalışmalara çok hızlı şekilde devam ettiklerini belirterek, şöyle konuştu: “Bursaray’ı Kestel ve Gürsu’ya ulaştıracak olan 7 istasyonlu 8 kilometrelik hattın ihalesini gerçekleştirdik. Çalışmalarımız çok hızlı başladı. Kavşak ve istasyon inşaatları hızla sürerken, bölgede kamulaştırılan binaların da yıkımına devam ediyoruz.”

Bölgedeki inşaat çalışmalarını yılbaşına kadar toparlayarak, geliş-gidiş istikametini kullanıma açmayı hedeflediklerine dikkati çeken Başkan Altepe, gelecek yılın ilk aylarında, bahara doğru da raylı sistem çalışmalarını başlatmak istediklerini ifade etti. Başkan Altepe, çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürdüklerini kaydederek, şu bilgileri verdi: “Esenevler Kavşağı’nın bir kısmının geçişini de 20 gün içinde tamamlamayı hedefliyoruz. Bu sayede bu bölge de nefes almış olacak.”

Başkan Altepe, çalışmalar kapsamında. Otosansit önü ile Doğu Çevre Yolu bağlantı noktasında kamulaştırılan ve toplam 316 metrekarelik alanda bulunan 2 katlı binanın yıkıldığını kaydetti.

BursaRay’la şehir içi trafik rahatlıyor

Bursaray, şehrin merkez ilçe ve semtlerini çoğu noktada doğu-batı doğrultusunda birbirine bağlayan bir metro sistemi. Yapımına ilk olarak 1998’de başlanan BursaRay, BURULAŞ tarafından işletiliyor. Belirli etaplar halinde yapıldığından henüz tamamen bitirilmemiş bir proje olan BursaRay, kent içi ulaşımını ve trafiği önemli ölçüde rahatlatmış durumda. Proje A, B ve C etabından oluşuyor.

Zaman

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

2019 Yılı Toplam Konut Satış Rakamları Belli Oldu

Türkiye İstatistik Kurumu, aralık ayı konut satış rakamlarını açıkladı. Böylece konut satışları 2019 yılında bir …