1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bodrum’daki Lüksü İstanbul’a Taşıyacak

Aksoy, Bodrum Tilkicik Koyu’nda 250 milyon $ yatırımla hayata geçireceği Epique Island projesiyle iddialı. 75 lüks villa, 150 yat kapasiteli marina ve 50 süitli otelden oluşan projede villalar 2017’de, otel ve marina 2018’de hizmete girecek. Hedef İstanbul’da da tatil havası veren butik konutlar yapmak.

bodrumdaki-luksu-istanbula-tasiyacak-1

Aksoy Holding, gayrimenkul ve turizm sektöründe büyüme planları yapıyor. 1992 yılında açtığı Conrad İstanbul Bosphorus’u 65 milyon dolara yenileyen Aksoy Holding, Bodrum Tilkicik Koyu’ndaki Epique Island projesini 2017’den itibaren kademeli olarak hayata geçirecek. 126 dönüm üzerine yapılan proje 75 lüks villa, 150 yat kapasiteli marina, 50 süitlik butik otelden oluşuyor. 250 milyon dolar yatırımın yapılacağı projede villalar 2017 yazında, otel ve marina 2018’de hizmete girecek.

Epique ile devam ederiz

Aksoy Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Batu Aksoy ve Yönetim Kurulu Üyesi Banu Aksoy Tarakçıoğlu, Epique Island ve diğer yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi. Batu Aksoy, İstanbul’da da şehir içinde ama tatil lüksü sunacak projeler hedeflediklerini söyledi. Sarıyer, Tarabya ve Rumelikavağı gibi yerlerde arazileri olduğunu kaydeden Aksoy, “2017 ortası gibi İstanbul’da arayışa başlarız. İstanbul’un içinde ama tatil havası veren butik konutlar yapacağız. İstanbul’da da Epique markamızla devam edebiliriz” dedi.

Halka arz 3 yıl sonra

Aksoy, şu anda yüzde 65 petrol-enerji, yüzde 35 gayrimenkul-turizm şeklinde olan iş dağılımlarını 5 yılda eşitlemeyi hedeflediklerini vurguladı.

Halka arzın planları arasında bulunduğunu belirten Aksoy, “Halka arz konjonktüre bağlı. Her şey olumlu giderse 3 yıl sonra gayrimenkul yatırım ortaklığı şeklinde halka açılabiliriz” diye konuştu.

bodrumdaki-luksu-istanbula-tasiyacak-2

Eş-dost rica etti, satışa çıkmadan 10 villa verildi

EpIque Island projesinin inşaatı sırasında yüzde 80’i çorak olan adada yer alan çok az sayıdaki ağaç tek tek numaralandırılarak taşındı, Ağaçlar daha sonra yeniden projeye dahil edilecek. Projede 10 farklı seçenek ile tasarlanan 3 tipte 75 lüks villa bulunuyor. Villalar yerden ısıtmalı olacak. Enerji yüzde 75 tasarruflu kullanılacak, su problemi için deniz suyu arıtmak tesisi kurulacak.

Banu Aksoy Tarakçıoğlu, “Proje; aşırı gösterişten uzak, mütevazı bir lüks anlayışı sunuyor. Ada sakinlerinin kendilerini ayrıcalıklı hissedecekleri kadar lüks, çıplak ayakla dolaşabilecekleri kadar doğal… Amaç ev sahiplerine lüks ve kaliteli yaşam alanları sunmak” diye konuştu.

Batu Aksoy da metrekaresi 8 bin euro olan villalar için eş-dostun ricasını kıramadıklarını, satış başlamadan 10 villayı sattıklarını anlattı. Aksoy, satışların Şubat’ta başlayacağını kaydetti.

İran ciddi potansiyel

BATU Aksoy, Kuzey Irak ve Suriye’de 30 milyon dolarlık bir dış ticaret faaliyetleri olduğunu söyledi. Aksoy, şöyle devam etti: “Madeni yağ ile başladık, akü ve filtreyi ekledik. Şimdi lastim satma projemiz var. Kürt bölgesinde yerel bir ortağımız var. Şu anda 37 satış noktamız var, hedef yıl sonunda 70’e çıkarmak. Hedefimiz bölgesel dağıtım şirketi olmak. İran da radarımızda. Çünkü İran, Türk iş dünyası için ciddi potansiyel… Orada da yerel ortaklarla yatırım yapılabilir.”

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Müteahhitler, Fiyat Farkı Kararnamesi İstiyor

İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili Karataş, metal, çimento ve enerji maliyetleri de dikkate alınarak …